top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Biało-zielone strzelanie z wiceliderem opolskiej IV ligi! [FOTO]


Ostre strzelanie zafundowali sobie seniorzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica podczas trzeciej gry kontrolnej w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Po pechowej porażce 0:1 z Karkonoszami Jelenia Góra i remisie 2:2 z Górnikiem Wałbrzych, przyszedł czas na bardzo efektowne zwycięstwo z czołową ekipą opolskiej IV ligi – LZS-em Starowice Dolne.Rozegraliśmy dziś naprawdę dobre zawody. Widać było po naszych zawodnikach, że granie piłką już nam nie sprawia tyle trudności, jak w pierwszych dwóch grach kontrolnych. Organizmy chłopaków już się zaadoptowały do obciążeń i kilka ciekawych, składnych akcji nam dziś wyszło. Wiemy, w którym kierunku musimy podążać i że wykonana, ciężka praca daje wymierne korzyści. Oczywiście mamy po drodze kilka problemów, bo dziś wystąpiliśmy bez pięciu ludzi ale to tylko pokazuje, że konkurencja w zespole będzie tylko działać motywująco – ocenia trener pierwszej drużyny IgnerHome Polonia-Stal Świdnica, Grzegorz Borowy.


Gospodarze od początku ruszyli do zdecydowanych ataków. Strzelanie rozpoczęliśmy chwilę po przekroczeniu kwadransa gry. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Sowa, a chwilę później było już 2:0. Sowa wystąpił w roli asystenta, a akcję sfinalizował Damian Kasprzak. Miejscowi nie zamierzali rezygnować z kolejnych ataków i po znakomitej, zespołowej akcji trafiliśmy po raz trzeci. W roli egzekutora wystąpił tym razem świdnicki napastnik – Oskar Trzepacz. Jeszcze przed przerwą po raz czwarty znaleźliśmy receptą na defensywę wicelidera opolskiej IV ligi. Błąd przy wyprowadzeniu piłki przez rywali wykorzystał Wojciech Sowa, który pewnym uderzeniem trafił na 4:0. Jak się okazało tak akcja ustaliła końcowy rezultat tego pojedynku.

W kolejnym sparingowym boju znów zagramy z drużyną z Opolszczyzny. W środę, 1 lutego o godz. 18.00 podejmiemy na terenie sztucznego boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przedstawiciela makroregionalnej III ligi – Polonię Nysa.


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – LZS Starowice Dolne 4:0 (4:0)


Skład: Kot, Przyborowski, Migas, Sowa, Kasprzak, Kozachenko, Filipczak, Białasik, Kotyla, Wojciechowski, Trzepacz, Michta, Salamon, Busch, Ratajczak oraz 1 zawodnik testowany.

213 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page