top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Zwyciężyli niemalże wszyscy


Ostatni weekend i początek tego tygodnia była niezwykle pracowity dla młodzików i młodzików młodszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. W tej kategorii wiekowej o ligowe punkty powalczyliśmy aż w sześciu pojedynkach w ramach I ligi wojewódzkiej, III ligi okręgowej, V ligi okręgowej i ligi młodzika młodszego.


Zaczynamy od najmłodszych, czyli chłopców z rocznika 2011 prowadzonych przez trenera Ryszarda Tyndla i wspomaganych zawodnikami z rocznika 2012 (!) trenera Andrieja Kozachenko mierzących się ze starszymi przeciwnikami. Biało-zieloni od początku sezonu udowadniają, że na boisku nie zawsze liczy się przewaga fizyczna w postaci wzrostu, wagi i siły, a umiejętności czysto piłkarskie. Tak było i tym razem. Nasi piłkarze reprezentujący pierwszą drużynę pokonali na wyjeździe 2:0 Gryfa Świdnica, a nasza "dwójka" również na terenie swojego rywala i także w stosunku 2:0 ograli Nysę Kłaczyna.


Gryf Świdnica - IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica 0:2


Skład: Sobolewski, Dudek, Przyborowska, Stasiak, Mazur, Bösch, Gawroński, Głogiewicz, Monica, Walczak, Ożóg, Rohde, Dela, Miedziński.


Nysa Kłaczyna - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:2


Skład: Kasprzak, Dudzic, Szukalski, Wiśniewski, Kopeć, Patruś, Sidor, Politański, Marszałek, Rogoża, Folkman, Smok, Kosmala, Ośka.Tym razem nie poszło naszej najwyżej sklasyfikowanej ekipie z I ligi wojewódzkiej młodzików. Podopieczni Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka kontynuowali serię dwóch zwycięstw z rzędu i o trzecie walczyli we Wrocławiu z tamtejszym Olympic'iem. Rozpoczęło się dobrze, bo od prowadzenia naszej drużyny po trafieniu Filipa Stelmacha. Później do sieci trafiali już tylko gospodarze - Dominik Stellmach, Grzegorz Chlebek oraz Krzysztof Ździebło. Jedno jest pewne - to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu i myślami jesteśmy już przy kolejnym. W nim zmierzą się dwie drużyny z 6 punktami na koncie, a piąty w tabeli zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica podejmie na swoim terenie ekipę Śląska II Wrocław.


Olympic Wrocław - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 3:1


Skład: Sikora, Oleś, Hajduga, Duda, Kozar, Stelmach, Dudek, Politański, Zwierzyna, Monica, Nada, Kaźmierczak, Mrzygłód, Waśniowski.Nasza trzecioligowa drużyna rozegrała w ostatnich dniach aż dwa pojedynki o ligowe punkty i co ważne w obu pewnie zwyciężyła. W sobotę, 11 września zespół szlifujący swoje umiejętności na co dzień przez trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka wygrał na wyjeździe z Zielonymi Łagiewniki 5:0. Bogatym łupem bramkowym podzieli się Jakub Niedziałkowski, Filip Paluch, Michał Maliszewski, Mikołaj Studnicki i Piotr Gawlik-Rokosz. W poniedziałek, 13 września biało-zieloni zagrali awansem z Piastem Nowa Ruda. Młodzi piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica odnieśli równie pewne zwycięstwo na terenie przeciwników. Wygraliśmy 4:0 po trafieniach Wiktora Dudy, Krystiana Monicy, Piotra Waśniowskiego i Michała Hajdugi. Nasi piłkarze otwierają tabelę z trzema wygranymi w trzech rozegranych pojedynkach i z bilansem goli 15:0!


Zieloni Łagiewniki - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:5


Skład: Migas, Niedziałkowski, Paluch, Ungurian, Studnicki, Podolski, Krystyniak, Maliszewski, Otoka, Dudajek, Jeziorny, Gawlik-Rokosz.


Piast Nowa Ruda - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:4


Skład: Sikora, Oleś, Ungurian, Hajduga, Paluch, Kozar, Duda, Stelmach, Nada, Dudek, Waśniowski, Maliszewski, Zwierzyna, Politański, Zawada, Jeziorny, Mrzygłód, Monica.Po raz drugi w tym sezonie po komplet punktów sięgnęła drużyna trenera Michała Korbeckiego z V ligi okręgowej młodzików. Biało-zieloni po domowej wygranej 12:2 z Cukrownikiem Pszenno, tym razem zagrali z tym samym rywalem tylko na jego boisku. Świdniczanie ponownie zwyciężyli, tym razem 5:1. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisała się Milena Grochocińska, a dwa gole dołożył Szymon Knapik.


Cukrownik Pszenno - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:5


Skład: Moczydłowski, Woźnica, Rebenda, Struzik, Staworzyński, Knapik, Grochocińska, Holenko, Wiśniowski, Włudyka, Sacharczuk, Ungurian, Korona, Stasieluk, Mączka, Kunas, Lipiński, Karwała.

214 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page