top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Znakomity turniej, gospodarze najlepsi! [DUŻO ZDJĘĆ]


Dziesięć drużyn reprezentujących kluby z Bolesławca, Oławy, Wałbrzycha, Strzegomia i Świdnicy zaprezentowało dziś swoje umiejętności w hali sportowej na Zawiszowie podczas halowego turniej piłkarskiego przeznaczonego dla zawodników i zawodniczek z rocznika 2013. Organizatorem zmagań był Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica i to właśnie biało-zielona “jedynka” uplasowała się na pierwszym stopniu podium. Do tego do Maksa Maślanego powędrowała nagroda dla MVP całego turnieju.Świdniczanie rozpoczęli dobrze, bo od zwycięstwa 2:1 nad Diamentem Wałbrzych. Później podopiecznym trenerów Patryka Paszkowskiego i Szymona Goździejewskiego przydarzyły się dwa remisy – 0:0 z AKS-em II Strzegom i 2:2 z Akademią Młodego Piłkarza Bolesławiec. Gospodarze znaleźli się “pod ścianą”, bo chcąc awansować do półfinału musieli w ostatnim spotkaniu fazy grupowej wygrać z niepokonanym dotąd Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Świdniccy zawodnicy spisali się znakomicie zwyciężając 2:1 i znajdując się kosztem Górnika w półfinale turnieju. Tam czekał zwycięzca grupy B – Młode Wilki Wałbrzych. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu i trafieniu Dominika Kułagi biało-zieloni wygrali 1:0. W drugim półfinale naprzeciw siebie stanęły drużyny AKS-u II Strzegom i Akademii Piłkarskiej 9 Wałbrzych. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis, a triumfatora musiała wyłonić seria rzutów karnych. Lepiej egzekwowali je strzegomianie, zgarniając przepustkę do wielkiego finału. W meczach o konkretne miejsca na zakończenie turnieju wygrywali: Diament Wałbrzych, Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec i Górnik Nowe Miasto Wałbrzych. W starciu, którego stawką było trzecie miejsce na podium Młode Wilki Wałbrzych rzutem na taśmę pokonały 1:0 Akademią Piłkarską 9 Wałbrzych. Decydujące trafienie padło na 25 sekund przed końcową syreną, a zaliczył je niezawodny dziś Szymon Wyszowski. W decydującym pojedynku Polonii-Stali I Świdnica po raz drugi w tych zawodach przyszło zagrać z AKS-em II Strzegom. W fazie grupowej padł bezbramkowy remis i zanosiło się na fantastyczne emocje i pełen dramaturgii dreszczowiec. Tak w rzeczywistości było. AKS wykorzystał błąd świdnickiej drużyny i rozpoczął od od prowadzenia 1:0. Świdniczanie dążyli do wyrównania i ta sztuka udała im się z nawiązką. Najpierw do wyniku 1:1 doprowadził Oskar Kudelski, a następnie gola dającego mistrzowski tytuł strzelił Sebastian Matuszak. Warto odnotować, że drugie drużyny Polonii-Stali i AKS-u znalazły się odpowiednio na ósmej i dziesiątej lokacie.


W trakcie i na koniec turnieju nie brakło okazałych pucharów dla wszystkich dziesięciu drużyn, pamiątkowych dyplomów dla każdego zawodnika, nagród rzeczowych dla trzech czołowych drużyn i najlepszych piłkarzy (króla strzelców, bramkarza i gracza z pola), jabłek z Sadu Burkatów, wody z firmy Mineral Zdrój i smakołyków przygotowanych przez organizatora – Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. Siedmiolatkowie spisali się na medal i wszyscy zasłużyli dziś na ogromne słowa pochwały.

Klasyfikacja końcowa: 1. Polonia-Stal I Świdnica 2. AKS II Strzegom 3. Młode Wilki Wałbrzych 4. Akademia Piłkarska 9 Wałbrzych 5. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 6. Champions Oława 7. Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec 8. Polonia-Stal II Świdnica 9. Diament Wałbrzych 10. AKS I Strzegom


Najlepszy zawodnik turnieju: Maks Maślany (Polonia-Stal I Świdnica)


Najlepszy bramkarz turnieju: Damian Ginter (AKS II Strzegom)


Najlepszy strzelec turnieju: Szymon Wyszowski (Młode Wilki Wałbrzych) – 8 goli


Składy drużyn


Polonia-Stal I Świdnica: Adam Macutkiewicz, Oskar Kudelski, Sebastian Matuszak, Dominik Kułaga, Maks Maślany, Antek Przyprawa, Jakub Konarski, Mateusz Janowski, Piotr Kulik-Bekas.


AKS II Strzegom: Damian Ginter, Szymon Okuniewicz, Filip Czerwiecki, Olek Łyszkowski, Franek Dobrochowski, Dominik Zakrzewski, Kacper Chowaniec, Filip Arendarczyk.


Młode Wilki Wałbrzych: Damian Migalski, Natan Sznajder, Max Hammer, Bartek Kornacki, Szymon Wyszowski, Oliwer Wojdyła, Kacper Stochmiałek, Czesiu Ruciński.


Akademia Piłkarska 9 Wałbrzych: Wysocki, Sadłoń, Frankowiak, F. Krzynówek, W. Krzynówek, Noworolnik.


Górnik Nowe Miasto Wałbrzych: Karol Raciniewski, Michał Piech, Radosław Szymczak, Mateusz

Schodowski, Franek Błażyński, Natan Powirski, Marcel Lachowski.


Champions Oława: Maja Centka, Mateusz Podskarbi, Kuba Trościaniec, Sebastian Pawliszyn, Julek Rogólski, Kamil Piątkiewicz, Maciek Ciepły.


Akademia Młodego Piłkarza Bolesławiec: Jurek Stadnik, Gabryś Klytka, Bartek Różycki, Krystian Bednarczuk, Wojtek Nicki, Janek Romanowski, Marcel Cesner.


Polonia-Stal II Świdnica: Bartek Kalinowski, Kazik Harendarz, Szymon Czarny, Szymon Pałac, Ola Chmielewska, Kajtek Dzień vel Rakoczy, Krzysztof Sroka, Radek Kowalski, Antek Duplak, Kordian Skroboń, Tomasz Naleśnik.


Diament Wałbrzych: Filip Pszczółkowski, Tymon Szuplewski, Wojtek Sprycha, Ania Urbańska, Dawid Kęsiak, Wiktor Wójcik, Filip Markowski, Kacper Kłodawski.


AKS I Strzegom: Daniel Bojor, Norbert Torka, Wojtek Wilczyński, Olek Figurak, Jan Koziejski, Krzysztof Komiński, Miłosz Kisiel.

67 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page