top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Zamienia I-ligowego Chrobrego na Świdnicę!


Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica prezentuje kolejnego, piątego już gracza, który w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 dołącza do biało-zielonej ekipy walczącej o punkty na boiskach makroregionalnej III ligi. Z Chrobrego Głogów występującego na zapleczu ekstraklasy do Świdnicy przenosi się Maciej Diduszko.


Niespełna 22-letni zawodnik, wystawiany w zimie przez trenera Jarosława Pedryca w środku pomocy jest wychowankiem Nysy Wiadrów. Później przez chwilę grał jeszcze w Javorii Jawor, by w sezonie 2012/2013 przenieść się do Zagłębia Lubin. Tam wspinał się po kolejnych szczeblach, grając między innymi w rozgrywkach makroregionalej ligi juniorów młodszych, w fazie finałowej mistrzostw Polski juniorów młodszych i centralnej lidze juniorów starszych.


Od sezonu 2017/2018 reprezentował barwy Chrobrego Głogów, będąc podstawowym graczem centralnej ligi juniorów starszych U-19, w większości pojedynków występując na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. W sezonie 2018/2019 był już wiodącą postacią drużyny rezerw Chrobrego Głogów, występującej w IV lidze seniorów i kończąc zmagania na trzeciej pozycji w tabeli. Rozegrał wtedy 28 meczów, we wszystkich prezentując się w wyjściowej jedenastce.


Dobra dyspozycja zaowocowała podpisaniem kontraktu z Chrobrym Głogów 15 lipca 2019 roku i włączeniem piłkarza do pierwszej drużyny występującej w I lidze. W sezonie 2019/2020 zaliczył w sumie 10 spotkań na zapleczu ekstraklasy (5 na pełnym dystansie 90 minut), dokładając 45 minut w starciu w ramach Pucharu Polski z Lechem Poznań. W rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 był wypożyczony do obozu naszego ligowego rywala - Ślęzy Wrocław, obecnie trzeciej siły rozgrywek. W ich barwach wystąpił w tym czasie w 11 meczach o punkty i pojedynkach Pucharu Polski z Wigrami Suwałki i Górnikiem Łęczna.


Teraz Maciej Diduszko wzmacnia szeregi biało-zielonej Polonii-Stali Świdnica przechodząc z I-ligowego Chrobrego Głogów na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Witamy Maćka w Świdnicy i czekamy na same udane występy w rozgrywkach III ligi.

321 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page