Zakończyli sezon zwycięstwami [FOTO]

Z bardzo dobrej strony podczas ostatnich meczów sezonu 2021/2022 zaprezentowali się trampkarze i juniorzy młodsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni podejmujący rywali na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odprawili z kwitkiem zarówno Gwarka Wałbrzych, jak i Chrobrego Głogów.

Drudzy w tabeli trampkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w meczu o tytuł wicemistrzowski rozgrywek klasy okręgowej trampkarzy mierzyli się z trzecim w stawce Gwarkiem Wałbrzych. Druga biało-zielona drużyna (pierwsza rywalizująca w lidze wojewódzkiej zakończyła już ligowe zmagania) nie mogła tego spotkania przegrać. Gospodarze nie zamierzali grać jednak na remis, szybko wzięli się do roboty i objęli prowadzenie za sprawą trafienia Pawła Łabędzia. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2:0. Po zmianie stron przeciwnicy złapali kontakt po golu Jakuba Kryściaka, ale to jeszcze bardziej zmobilizowało miejscowych. Najpierw hat-tricka skompletował Paweł Łabędź, a wynik pojedynku na 4:1 ustalił Szymon Pieńkowski. Ostatecznie zawodnicy IgnerHome Polonii-Stali II Świdnica dowodzeni przez trenera Piotra Krygiera zakończyli zmagania w klasie okręgowej trampkarzy na drugiej pozycji.

IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica – Gwarek Wałbrzych 4:1 (2:0)

Skład: Janowicz, Kołodziejczyk, Urbańczyk, Sztabiński, Kuśnierz, Podleśny, Kaźmierczak, Pieńkowski, Pierzchała, Bereś, Łabędź, Sahaidak, Kiliszewski, Szeremeta, Jaworski, Redlica, Wacht.

Równolegle na drugim boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji toczył się bój w ramach ligi wojewódzkiej juniorów młodszych pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Chrobrym Głogów. Do przerwy na murawie toczyła się wyrównana walka, obie ekipy miały swoje okazje, lecz po pierwszych 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis. Już na starcie drugiej połowy podopieczni trenera Tomasza Oleksego postanowili wrzucić wyższy biegi i zaznaczyć swoją przewagę. W 48. minucie znakomitym uderzeniem głową popisał się Hubert Lipiński nie dając bramkarzowi Chrobrego żadnych szans na skuteczną interwencję. Jakby kłopotów głogowian było mało, to za niesportowe gesty w stronę arbitra zawodnik Chrobrego został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Biało-zieloni postanowili zaznaczyć swoją przewagę na boisku i w 60. minucie objęli już dwubramkowe prowadzenie. Po szybko wykonanym wrzucie z auto, Hubert Lipiński trafił w poprzeczkę, ale świetnie w polu karnym znalazł się Igor Malinowski, dobijając futbolówkę do sieci. Kilka minut później na indywidualną akcję zdecydował się Emil Migas, który minął dwójkę obrońców i pokonała bramkarza Chrobrego, strzelając na 3:0. W końcówce meczu do ataków ruszyli głogowianie. Gości stać było jednak na tylko jedno trafienie autorstwa Marcelego Józefowicza. Świdniczanie zwyciężyli ostatecznie 3:1, kończąc rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorów młodszych na siódmej lokacie.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Chrobry Głogów 3:1 (0:0)

Skład: Janas, Bujak, Ratajczak, Kałwak, Król, Safian (65′ Gliwa), Ptak, Błasz (55′ Malinowski), Szewczyk (55′ Zawiła), Migas, Lipiński (66′ Dudzic).