top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Zakończyć piłkarską jesień zwycięstwem! [RELACJA]

Biało-zieloni w ramach ostatniej kolejki rundy jesiennej III ligi grupy trzeciej podejmą zespół Foto-Higieny Błyskawicy Gać. Spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 13:00, bez udziału kibiców. Jest to bardzo ważny mecz z punktu widzenia układu tabeli ligowej. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Zagramy w następującym składzie: B. Kot, P. Paszkowski, Sowa, Salamon, Sztylka, Barros, Filipczak, Szuba, B. Paszkowski, Krakowski, Myrta. Na ławce rezerwowej zasiądą: Koziarz, Białas, Frankiewicz, Szczygieł, Tragarz, Jaroszyński. Nasz zespół poprowadzi trener Jarosław Pedryc wraz z asystentem Andrii Kozachenko.

Prezentacja VIDEO pierwszej jedenastki Polonii Stali Świdnica TUTAJ

Skład Foto-Higieny Błyskawicy Gaci prezentuje się następująco: Bodys – Bujakiewicz, Korytek, Wdowiak, Matusik, Hawryło, Stachowski, Nahrebecki, Bąk, Jarczak, Przybylski. Do dyspozycji trenera Marcina Koszernego pozostają: Janiuk, Tylki, Tarnov, Krzymiński, Krzyśków, Rokosz.

Pogoda nie rozpieszcza, ale również nie utrudnia, póki co nie pada deszcz. Piłkarze obydwu zespołów rozgrzewają się na głównej płycie świdnickiego stadionu. Do meczu pozostało piętnaście minut. Pojedynek poprowadzi trójka sędziowska: jako główny – Piotr Szypuła, asystent I – Jakub Tekieli, asystent II – Mateusz Szczepańczyk.

Gospodarze spotkania zadbali również o relacje VIDEO LIVE

1′ – początek spotkania, biało-zieloni rozpoczęli od środka

3′ – rzut wolny w okolicy 35 metra od bramki dla Polonii Stali Świdnica

4′ – po dograniu ze stałego fragmentu uderzał Sowa, mamy jeszcze rzut rożny

4′ – niecelny strzał z dystansu P. Paszkowskiego

5′ – rzut rożny dla zespołu gości

7′ – atak gości, akcję ofensywną doskonale przerywa Sztylka, które na dodatek jest faulowany przez rywala

7′ – kolejny rzut wolny dla świdnickiego zespołu, tym razem z okolic połowy boiska

8′ – dośrodkowanie w pole karne Szuby, głową uderza Barros – niecelnie

9′ – strzał z dystansu gości. Bez problemów piłkę łapie Kot i to on rozpocznie grę od bramki

11′ – na spalonym Przybylski, rozpocznie Kot

13′ – kolejny atak Foto-Higieny kończy się golem. Przegrywamy 0:1 po bramce Matusika, który najpierw efektownie minął świdnickiego defensora, a następnie umieścił piłkę w siatce

15′ – Foto-Higiena w natarciu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego dobrze wybite przez Sowę

15′ – dobra akcja indywidualna Myrty, w ostatniej chwili defensor Foto-Higieny wyłuskał piłkę naszemu napastnikowi. Mamy rzut rożny.

16′ – z dystansu uderza Krakowski, ponownie mamy rzut rożny

17′ – Krakowski uderza z przewrotki, piłka obija tylko obrońców Foto-Higieny i wraca do gry

17′ – kolejny rzut wolny, tym razem Szuba dogrywał piłkę z koła środkowego boiska – nic jednak z tego nie wynikło

19′ – uderzenie B. Paszkowskiego, niecelne. Rozpocznie od bramki Bodys

20′ – uderzenie z dystansu gości ląduje obok bramki. Z piątego metra zagrywa Kot, niestety tracimy piłkę i ponownie gra toczy się naszej połowie

22′ – faul w okolicy 35 metra od bramki dla biało-zielonych. Nieprzepisowo zatrzymywany ponownie był Krakowski

23′ – uderzenie z rzutu wolnego Szuby, świdniczanie mają jeszcze rzut rożny, dogrywa Sztylka – bez zagrożenia

24′ – faul na 20 metrze dla świdniczan. Do piłki tym razem podchodzi Sztylka i ponownie mamy rzut rożny

25′ – po dośrodkowaniu Szuby, uderza głową Sowa, zabrakło jednak nieco szczęścia – piłkę odbija Bodys

26′ – dzisiaj nikt nie odpuszcza. Kolejny rzut wolny dla zespołu gospodarzy, tym razem jednak na naszej połowie boiska

27′ – seria wrzutów z autu świdniczan zakończona została dośrodkowanie P. Paszkowskiego, ale żaden z partnerów nie zdołał doskoczyć do piłki

29′ – rzut karny dla zespołu gości. W polu karnym faulowany był Nahrebecki, a jedenastkę na gola zamienia najlepszy strzelec Foto-Higieny – Przybylski. Dabro-bau Polonia Stal Świdnica 0:2 Foto-Higiena Błyskawica Gać

30′ – podobnie jak w zeszłym tygodniu świdniczanie tracą gola po wydawałoby się lepszym fragmencie swojej gry, w którym to oni byli bliżej wyrównania

31′ – z dystansu próbuje Przybylski, piłką jednak ląduje daleko od celu

32′ – kolejny faul na Krakowskim

33′ – dobre dośrodkowanie Sztylki, mija się z piłką Bodys, a do piłki doskakuje Barros – jego uderzenie jednak ląduje obok bramki Foto-Higieny

34′ – kolejny dobry kontratak gości. Brakuje im jednak skuteczności i ponownie długim podaniem rozpoczyna Kot

35′ – dobra akcja świdniczan. W pole karne piłkę wrzucił Barros, walczącyc bark w bark Krakowski zdołał jeszcze musnąć piłkę, ale skuteczną interwencją wykazał się Bodys. Akcję finalizować próbował również Filipczak, ale piłka po jego strzale poszybowała wysoko ponad bramką

38′ – nieco zwolnili tempo meczu goście. Piłkarze Foto-Higieny starają się grać atakiem pozycyjnym i wymuszać na świdniczanach bieganie za piłką

39′ – samodzielny rajd Krakowskiego. Nasz pomocnik otoczony czterema piłkarzami rywali stracił piłkę na linii pola karnego

41′ – biało-zieloni dobrze grają w pressingu i często udaje im się przeciąć podanie rywala. Niewiele jednak z tego wynika, ponownie brakuje naszym piłkarzom skuteczności i pomysłu pod bramką Foto-Higieny

42′ – spalony Matusika, rozpocznie od bramki Kot

43′ – szybkie rozegranie rzutu wolnego. Do niekrytego na skrzydle P. Paszkowskiego dogrywa Szuba, ale nikt nie zamyka dośrodkowania w polu karnym rywala

44′ – dośrodkowanie Sztylki z rzutu rożnego uderzać próbował najpierw Salamon – zablokowany, a następnie Szuba, po którego strzale piłka poszybował ponad poprzeczką Bodysa

45′ – dobrą akcję gości przerywa jeden z defensorów Polonii Stali, a sędzia gwiżdżę kończąc pierwszą połowę tego meczu. Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica 0:2 Foto-Higiena Błyskawica Gać

Wynik pierwszej połowy nie do końca obrazuje grę w meczu obydwu zespołów. Świdniczanie mieli lepsze fragmenty, potrafili zagrozić bramce Bodysa, ale ponownie brakowało im skuteczności i dokładności. Goście bardzo dobrze grali z kontry i mimo wielu fauli skutecznie przerywali próby ataków naszego zespołu. Mimo to mamy nadzieję, że po przerwie biało-zieloni zdołają odwrócić losy tego meczu.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę tego meczu. W szeregach naszego zespołu aż trzy zmiany. Boisko opuszcza: P. Paszkowski, B. Paszkowski i Filipczak, a na placu boju meldują się: Białas, Tragarz i Jaroszyński

46′ – od środka boiska rozpoczynają goście, długie podanie przechwytuje Kot i teraz to my będziemy starali się rozegrać akcję ofensywną

47′ – żółtą kartką ukarany Szuba

49′ – kolejny dobry kontratak zespołu gości, w ostatniej chwili piłkę wyłuskał Sowa

51′ – świdniczanie próbują ataku pozycyjnego, widać jednak brak pomysłu w rozegraniu akcji

52′ – kontratak Polonii Stali przerwany przez faul, żółta kartka dla piłkarza Foto-Higieny

53′ – żółtą kartką ukarany również Salamon, który starał się przerwać akcję odwetową Foto-Higieny

55′ – rzut wolny dla świdniczan na połowie rywala

56′ – po dośrodkowaniu Szuby, piłkę uderzyć próbował Sowa – nie zagroziło to jednak bramce Bodysa

58′ – mimo, że świdniczanie dłużej utrzymują się przy piłce to nie potrafią oni zagrozić bramce rywala. Utrudnia im to również zespół Foto-Higieny, które praktycznie każdy kontratak miejscowych przerywa faulem

59 – zmiana w drużynie gości. Schodzi Bujakiewicz, wchodzi Tylki

61′ – dośrodkowanie Szuby w pole karne dociera do Myrty, który jednak przyjmuje piłkę obijając ją o rękę. Z rzutu wolnego grę rozpoczną goście

63′ – dobry kontratak świdniczan. Na połowie rywala piłkę przyjmuje osamotniony Jaroszyński, który decyduje się na strzał. Rzut rożny dla świdnickiego zespołu kończy się dobrym, ale nie groźnym uderzeniem

64′ – z dystansu uderza Szuba, piłka mija światło bramki, od której rozpocznie Bodys

65′ – doskonałe dalekie podanie bramkarza, Przybylski wyprzedza naszych obrońców, dochodzi do piłki i jest faulowany przez samym polem karnym świdniczan

67′ – Jarczak, na nasze szczęście, uderza niecelnie z rzutu wolnego

68′ – kolejne dośrodkowanie Szuby z rzutu wolnego i ponownie nie jesteśmy w stanie zagrozić bramce rywala

69′ – zmiana w Polonii Stali boisko opuszcza Sowa, wchodzi Szczygieł

72′ – świdniczanie w natarciu, biało-zieloni szukają okazji do strzelenia gola kontaktowego, mamy kolejny rzut rożny

73′ – dobry drybling Krakowskiego, w ostatniej chwili zatrzymany został on w polu karnym przez kapitana Foto-Higieny – Wdowiaka

74′ – bardzo dobra i skuteczna akcja gości. Przegrywamy już 0:3. Po dośrodkowaniu po ziemi w pole karne, piłkę przepuścił jeden z graczy z Gaci, zmylony Sztylka był już wobec tego bezradny przy uderzeniu Przybylskiego, który tym samym zdobył już drugą bramkę w tym meczu

76′ – świdniczanie próbują strzelać, ale nie widać w ich grze już wiary w zwycięstwo

78′ – kontratak Foto-Higieny, piłkę jednak przechwytuje Kot

79′ – kolejna zmiana w zespole gości, schodzi Jarczak i Matusik, wchodzi Horański i Tarnov, który jest dobrze znany świdnickim kibicom

80′ – doskonała szansa Jaroszyńskiego. Nasz napastnik ładnie uderzył, ale piłka obiła tylko słupek. Szansę na dobitkę miał jeszcze Tragarz, ale zabrakło ponownie skuteczności

81′ – zmiana w świdnickim zespole, Plac gry opuścił Myrta, a swoją szansę otrzymał młody Stachurski

82′ – uderzać próbował Przybylski, ale bez problemów poradził sobie z tym Kot

83′ – kolejny świetny kontratak Foto-Higieny, która wykorzystała błędy w defensywie naszych piłkarzy i po raz czwarty umieściła piłkę w bramce Kota. Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica 0:4 Foto Higiena Błyskawica Gać

87′ – kolejna dobra okazja dla gości. Jednak piłka po strzale jednego z napastników Foto-Higieny mija światło bramki biało-zielonych

88′ – z dystansu uderzał piłkarz gości – niecelnie

89′ – świdniczanie grają w dziesiątke. Poza linią boczną boiska leży Barros

90′ – piąte trafienie Foto-Higieny. Świdniczanie są bezradni wobec lepiej grającego zespołu gości.

koniec meczu. Przegrywamy na zakończenie rundy aż 0:5 z drużyną Foto-Higieny Gać.