Wyszarpaliśmy zwycięstwo w samej końcówce meczu!

Zapowiadaliśmy, że łatwo gospodarzom w sobotę, 26 lutego z pewnością nie będzie i tak też się stało… Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica po bardzo ciekawym i zaciętym spotkaniu pokonali w meczu kontrolnym czołowy zespół opolskiej IV ligi LZS Starowice Dolne, zapewniając sobie triumf w samej końcówce pojedynku!

Spotkanie toczone było w szybkim tempie i mogło się podobać kibicom. Mocno wzmocniony w przerwie zimowej zespół ze Starowic Dolnych, których szeregi zasiliło kilku zawodników zza granicy okazał się solidnym sparingpartnerem, ale o to właśnie w okresie przygotowawczym chodzi. W mecz bardzo dobrze weszli biało-zieloni. Już w 4. minucie Wojciech Szuba dobrze dograł do Damiana Kasprzaka, który wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W drugiej części pierwszej odsłony dwukrotnie nie popisaliśmy się w defensywie, a nasze prezenty skrupulatnie zostały wykorzystane przez rywali. Do przerwy LZS Starowice Dolne prowadził zatem 2:1 i było widać, że bardzo dobre wyniki uzyskiwane w poprzednich grach kontrolnych (wygrane m.in. z trzecioligowcami – MKS-em Kluczbork i Foto-Higieną Gać) nie były dziełem przypadku.

Po zmianie stron podopieczni trenera Grzegorza Borowego nie rezygnowali z walki. Duży impuls dali dziś zmiennicy, a na uwagę przede wszystkim zasługuje postawa Dawida Kusio i Tomasza Trzyny. Miejscowi wyrównali po stałym fragmencie gry i precyzyjnym uderzeniu głową w wykonaniu Wojciecha Sowy. Jak się okazało to nie był jeszcze koniec emocji. Chwilę po zdobyciu wyrównującego gola, trochę miejsca w okolicy linii pola karnego znalazł Robert Myrta i mocnym strzałem dał nam prowadzenie 3:2. Teraz swoich szans zaczęli szukać przeciwnicy i niestety z naszą pomocą cel osiągnęli. Błąd komunikacji w szeregach świdnickiej defensywy doprowadził do trafienia na 3:3, kiedy to Bartłomieja Kota zdołał ubiec jeden z zawodników gości i wpakował futbolówkę do sieci. Rywalom w końcówce zaczęło brakować sił, napór atakujących świdniczan był coraz bardziej wyraźny. Kropkę nad „i” udało nam się postawić w okolicach 90. minuty spotkania. Biało-zieloni znakomicie wyłuskali piłkę, Wojciech Sowa zagrał w pole karne do Tomasza Trzyny, a ten ustalił rezultat tej konfrontacji na 4:3!

W kolejnym sparingu, ostatnim przed startem rundy rewanżowej dojdzie do starcia dwóch wiceliderów IV ligi dolnośląskiej. Drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica (grupa wschodnia) zmierzy się na własnym terenie z drugim zespołem grupy zachodniej – rezerwami pierwszoligowego Chrobrego Głogów.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – LZS Starowice Dolne 4:3 (1:2)

Skład: Kot, Paszkowski, Salamon, Stachurski, Kasprzak, Sowa, Szuba, Zygadło, Tragarz, zawodnik testowany, Myrta, Trzyna, Kusio, Białas, Michta, Dyś.