Wysoka wygrana na boisku beniaminka

Nie było niespodzianki w kolejnym meczu z udziałem juniorów młodszych Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni walczący o podium na zakończenie rozgrywek ligi dolnośląskiej pewnie wygrali na wyjeździe z LZS-em Kościelnik.

Spotkanie pierwotnie miało się odbyć w sobotę, 5 czerwca, ale ze względu na prośbę naszego zespołu zostało przełożony na termin poniedziałkowy. Goście mimo wielu zmian w wyjściowej jedenastce podeszli do spotkania bardzo skoncentrowani. To wszystko spowodowane jest maratonem jaki czeka biało-zielonych. Wszystko zaczęło się dziś, a kolejne spotkania planowane są na środę (9 czerwca), sobotę (12 czerwca), środę (16 czerwca) i sobotę (19 czerwca). Podopieczni trenera Grzegorza Borowego jechali w okolice Lubania po punkty i tak się stało. Finalnie przyjezdni wygrali 7:1, a łupem bramkowym podzielili się Maciej Król (3), Paweł Michta (2), Kacper Szewczyk i Mateusz Solarz.

LZS Kościelnik - Polonia-Stal Świdnica 1:7 (0:3)

Polonia-Stal: Przyborowski, Duma, Kaźmierczak, Kruczek, Migas, Jesionka, Michta, Kałwak, Ratajczak, Szewczyk, Bujak oraz Gliwa, Staroń, Król, M. Solarz, J. Solarz, Bogacki.

W dramatycznych okolicznościach z czwartą siłą tabeli - FC Academy Wrocław przegrali juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Drużyna prowadzona przez Sebastiana Błaszczyka objęła prowadzenie już w 12. minucie po trafieniu Tomasza Trzyny z rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą wyrównał Łukasz Sałata, nota bene były gracz biało-zielonych. W drugiej części spotkania mieliśmy swoje okazje do ponownego wyjścia na prowadzenie. Tej najlepszej nie udało się niestety wykorzystać Tomaszowi Trzynie, który tym razem zmarnował kolejną dla świdnickiej ekipy jedenastkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry rywale trafili na 2:1 za sprawą Bartłomieja Kubiaka. Gospodarze szukali jeszcze swoich szans na wyrównanie, ale ta sztuka nam się nie udała. W środę, 9 czerwca czeka naszych juniorów kolejny pojedynek o punkty. Na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmiemy kolejną drużynę z czołówki - wicelidera rozgrywek Chrobrego Głogów.

Polonia-Stal Świdnica - FC Academy Wrocław 1:2 (1:1)

Polonia-Stal: Doliński, Dżugaj, Tragarz, Żukowski, Hruszowiec, Sieradzki, Trzyna, Madziała, Istelski, Czarny, Jajko oraz Lepak-Przybyłowicz, Reczyński.