Wygrywamy ze Śląskiem, prowadzimy z kompletem punktów

Kolejny bardzo dobry weekend zanotowali piłkarze Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej młodzików. Podopieczni Mariusza Krupczaka pokonali na wyjeździe ekipę Śląska Wrocław 2:1 i wciąż prowadzą w tabeli z kompletem punktów.

Wynik w tym spotkaniu otworzył już w 7. minucie Wiktor Duda, ale gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli po trafieniu Bartosza Wlazło. W 31. minucie nastąpiła decydująca akcja w tym spotkaniu. Na listę strzelców wpisał się Igor Pierzchała, wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie 2:1, a komplet punktów pojechał do Świdnicy. Biało-zieloni po czterech kolejkach mają w swoim dorobku 12 punktów i legitymują się bilansem goli 11:1! Oby tak dalej, wracamy do ciężkiej pracy i oczekujemy na kolejne mecze ligowe.

Śląsk Wrocław - Polonia-Stal Świdnica 1:2

Skład: Sikora, Dudek, Kołodziejczyk, Kaźmierczak, Marczak, Pierzchała, Redlica, Szeremeta, Urbańczyk, Migas, Politański, Waśniowski, Duda, Hajduga, Kiliszewski, Łabędź, Monica, Wacht.

Gorzej poszło niestety naszej drugiej drużynie młodzików z ligi okręgowej. Biało-zieloni dowodzeni przez trenera Jakuba Rosiaka ulegli w dość dziwnych okolicznościach Lechii Dzierżoniów 4:7. Występujący w roli gospodarzy świdniczanie prowadzili już 4:1 po golach Pawła Łabędzia (2) i Szymona Mrzygłoda (2), ale od 37. minuty trafiali już tylko goście. Przeciwnicy zdołali odwrócić losy rywalizacji, wygrywając 7:4. Nasi piłkarze po czterech kolejkach znajdują się na trzeciej lokacie w tabeli.

Polonia-Stal Świdnica - Lechia Dzierżoniów 4:7

Skład: Oleś, Jeziorny, Kondracki, Monica, Mrzygłód, Podolski, Szukalski, Ślipek, Zienkiewicz, Hajduga, Łabędź, Sikora, Wacht.

Swoje spotkania rozegrały również nasze dwie młodziutkie drużyny z ligi okręgowej młodzików młodszych. Nasza "jedynka" prowadzona przez trenera Mariusza Krupczaka pokonała 3:1 Bielawiankę Bielawa (Daniel Cisek, Fabian Chmielewski i Konrad Jaumien), a "dwójka" uległa 0:13 ekipie Venus Nowice.