top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Wspięli się na absolutny szczyt


Dziesięć drużyn z terenu trzech województw z Wrocławia, Radwanic, Nysy, Zielonej Góry i Świdnicy wzięło udział silnie obsadzonym turnieju piłkarskim rocznika 2013 organizowanym przez Ślęzę Wrocław. Na starcie zawodów rozgrywanych pod balonem na Kłokoczycach zameldowały się dwa zespoły Polonii-Stali Świdnica prowadzone przez trenerów Patryka Paszkowskiego i Szymona Goździejewskiego i oba spisały się na medal!Nasze ekipy zostały rozdzielone i trafiły do dwóch różnych grup. “Jedynka” rozpoczęła nieco nerwowo i pechowo, bo od dwóch porażek po 3:4 z Akademią Piłkarską Mariusza Murawskiego I Zielona Góra i Ślęzą II Wrocław. Później przyszedł jednak czas na dwa triumfy i solidny bagaż goli, jaki biało-zieloni zafundowali swoim rówieśnikom z innych klubów. Polonia-Stal I Świdnica pokonała 8:0 Polonię Nysa i 5:0 Kolektyw II Radwanice, finalnie kończąc rywalizację w grupie na trzeciej pozycji. Zupełnie inaczej w turniej weszła nasza “dwójka”. Świdniczanie wygrali po szalonych bojach dwa pierwsze pojedynki, pokonując 4:3 Akademię Piłkarską Mariusza Murawskiego II Zielona Góra i 5:4 Kolektyw I Radwanice. Później przyszedł czas na dwa wysoko przegrane boje ze Ślęzą I Wrocław i Parasolem Wrocław. Podobnie jak klubowi koledzy zakończyli walkę w grupie na trzecim miejscu. Ciekawie zrobiło się tuż po zakończeniu pierwszej fazy turnieju. Do grupy złotej wchodziła tylko jedna drużyna z trzeciego miejsca. Oba zespoły Polonii-Stali Świdnica miały po 6 punktów, ale lepszym bilansem goli legitymowała się “jedynka”.W decydującej rozgrywce świdniczanie spisali się fantastycznie. “Jedynka” wygrała trzy z czterech meczów, pokonując Parasol Wrocław, a także drużyny Ślęzy II Wrocław i Akademii Piłkarskiej Mariusza Murawskiego I Zielona Góra, rewanżując się przeciwnikom za porażki z pierwszej części turnieju. Jedyna porażka przydarzyła nam się ze Ślęzą I Wrocław, która później zgubiła punkty, finiszując dopiero na czwartej pozycji. Trzeci był Parasol Wrocław, druga pierwsza ekipa zielonogórzan, a świdniczanie stanęli zasłużenie na najwyższym stopniu podium grupy złotej, a tym samym ostatecznej klasyfikacji generalnej turnieju. Równie świetnie w grupie srebrnej zaprezentowali się zawodnicy Polonii-Stali II Świdnica. Biało-zieloni po kolejnych pasjonujących bojach zanotowali trzy z rzędu zwycięstwa, odprawiając z kwitkiem Polonię Nysa oraz dwa zespoły Kolektywu Radwanice. W decydującej potyczce o triumf w grupie srebrnej nasza “dwójka” musiała uznać wyższość zielonogórskiej “dwójki”, która tym samym zrewanżowała się za przegraną z pierwszej części turnieju. Finalnie tuż za naszymi plecami na trzeciej pozycji na koniec turnieju w grupie srebrnej finiszował Kolektyw II Radwanice.Skład naszych drużyn


Polonia-Stal I: Adaś Macutkiewicz, Piotr Kulik-Bekas, Maks Maślany, Dominik Kułaga, Antek Przyprawa, Kordian Skroboń, Jakub Konarski, Jakub Baszczyj, Oskar Kudelski.


Polonia-Stal II: Bartek Kalinowski, Mateusz Janowski, Radek Kowalski, Antek Duplak, Kazik Harendarz, Tomek Naleśnik, Sebastian Matuszak, Kajtek Dzień vel Rakoczy.

56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page