top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Trwa znakomita seria trampkarzy


Fantastycznie prezentujący się w ostatnich tygodniach trampkarze Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica sięgnęli po następne komplety punktów. Podopieczni trenera Piotra Krygiera wygrali we Wrocławiu i w Kamieńcu Ząbkowickim.


W starciu o punkty ligi dolnośląskiej doszło do absolutnego szlagieru i hitu 8. kolejki spotkań. Wicelider tabeli - Ślęza Wrocław podejmował przewodzącą stawce drużynę Polonii-Stali Świdnica. Lepiej w to spotkanie weszli nasi zawodnicy, który w 16. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Jakuba Safiana. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadzili gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Michał Sikora. Po zmianie stron obie drużyny zaciekle walczyły o zdobycie honorowego gola. Ta sztuka udała się liderom tabeli! W 74. minucie zwycięskie trafienie zanotował Hubert Lipiński, zapewniając nam finalnie pełną pulę punktów. W ostatnich sezonach, w różnych kategoriach wiekowych przyzwyczailiśmy się, że podczas wielu spotkań rozgrywanych we Wrocławiu, gospodarzom "pomagają ściany" i nie tylko... Tym razem było podobnie, sędzia wydłużał spotkanie w nieskończoność (doliczone 6 minut w meczu drużyn młodzieżowych z lotnymi zmianami, to zdecydowanie rzadkość), ale i tak Ślęzie nie udało się zdobyć wyrównującego trafienia. Pojedynek we Wrocławiu zakończył się rezultatem 2:1, a świdnicka ekipa zwiększyła dystans nad rywalami. Obecnie mamy cztery punkty przewagi nad nowym wiceliderem - Górnikiem Wałbrzych i cześć nad pokonaną Ślęzą Wrocław.


Ślęza Wrocław - Polonia-Stal Świdnica 1:2 (1:1)


Polonia-Stal: Widła, Wiecheć, Kindel, Korab, Król, Lipiński, Nowak, Paliński, Pawlik, Safian, Taratuta, Zawiła, Dudzic, Jarosz, Malinowski, Sauter, Zaczyński.Nie tak łatwo przyszedł triumf naszej drużynie z ligi okręgowej. Biało-zieloni liderzy tabeli razili potworną nieskutecznością i do przerwy przegrywali 1:2 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki. Rywale w 10. minucie prowadzili już 2:0 po golach Wojciecha Kaczora i Kieniuka, ale w 21. minucie złapaliśmy kontakt po trafieniu Aleksandra Jarosza. Po przerwie strzelali już tylko podopieczni trenera Piotra Krygiera. Do miejscowej sieci drogę znaleźli: Igor Malinowski, znów Aleksander Jarosz i Karol Wiatrowski. Obecnie w swoim dorobku mamy 21 punktów (7 zwycięstw i 1 porażka) i o pięć "oczek" wyprzedzamy już drugiego Orła Ząbkowice Śląskie.


Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Polonia-Stal Świdnica 2:4 (2:1)


Polonia-Stal: Janas, Bereś, Chormański, Cybruch, Holband, Jarosz, Jurczak, Kula, Malinowski, Matyszczyk, Sauter, Wiatrowski, Zaczyński.

271 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page