top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Stadion przy Śląskiej wciąż nieodczarowany [FOTO, VIDEO]


Piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica ponieśli kolejną porażkę na boiskach makroregionalej III ligi. Biało-zieloni ulegli na własnym terenie Rekordowi Bielsko-Biała 0:3. Od początku starcia inicjatywę przejęli gospodarze, brakowało jednak kropki nad “i” – tego ostatniego podania, otwierającego drogę do bramki. Bramkarz rywali wybronił uderzenia Wojciecha Sowy i Doriana Krakowskiego, a próby Roberta Myrty i Wojciecha Sowy były niedokładne. Później gra się nieco wyrównała, ale można było śmiało myśleć o korzystnym rezultacie bowiem Rekord nie był drużyną nie do przejścia. W 33. minucie to jednak rywale otworzyli rezultat spotkania. Składną akcję przyjezdnych wykończył Marcin Czaicki i zrobiło się 1:0. Świdniczanie starali się podkręcić tempo, ale ich próby były nieskuteczne.


Po przerwie próbowaliśmy wrócić do meczu, ale nie byliśmy w stanie na poważnie zagrozić bramce Rekordu Bielsko-Biała. Jakby tego było mało, w 60. minucie przyjezdni znaleźli się już na dwubramkowym prowadzeniu. Na strzał z wnętrza pola karnego zdecydował się Nikolas Wróblewski. Wydawało się, że piłka padnie łupem naszego golkipera, Bartłomieja Kota, ale niestety wpadła do świdnickiej sieci. Biało-zieloni rzucili się do jeszcze bardziej zaciekłych ataków, w 63. minucie piłka po strzale Wojciecha Szuby z rzutu wolnego uderzyła w poprzeczkę, a kilkadziesiąt sekund później Bartosz Paszkowski przestrzelił będąc już w polu karnym. Chwilę później mieliśmy kolejne dwie niecelne próby, najpierw Roberta Myrty, a następnie wprowadzonego Raula Mathiasa Botury. Gdy wydawało się, że nasi piłkarze są w stanie złapać kontakt, wynik spotkania na 3:0 ustalili rywale. Skutecznie kontrę bielskiego zespołu wykorzystał Bartosz Guzdek.


Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Rekord Bielsko-Biała 0:3 (0:1)


Skład: B. Kot, B. Paszkowski (82′ Ł. Kot), Salamon, Barros, P. Paszkowski, Sowa, Borowy (82′ Stachurski), Szuba (62′ Szczygieł), Tragarz (62′ Botura), Krakowski (82′ Sztylka), Myrta.

165 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page