top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Sparingowa porażka biało-zielonych z ligowym rywalem


Wykorzystując przerwę w rozgrywkach (mecz z Zagłębiem II Lubin przełożony), piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica udali się w podroż do Brzegu, by zmierzyć się na wyjeździe z miejscową Stalą – rywalem z grupy trzeciej makroregionalnej III ligi. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy, ale biało-zieloni mieli okazję do sprawdzenia trzech testowanych graczy.

Rezultat meczu ustalony został już w pierwszej części meczu, kiedy to rywale posiadali dużą przewagę. Oba gole dla miejscowych strzelił znany w Świdnicy Damian Celuch, który przed kilkoma laty bronił przez pół sezonu biało-zielonych barw. Po zmianie stron gra nieco bardziej się wyrównała, lecz wynik nie uległ już zmianie. Stal Brzeg, która obecnie plasuje się na świetnym trzecim miejscu w tabeli odniosła jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. W pierwszej części pojedynku szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostała trójka testowanych zawodników. To środkowy obrońca i dwóch ofensywnych piłkarzy. Teraz czas na treningi i przygotowywanie się do pojedynków o stawkę. Najbliższy mecz o punkty rozegramy w sobotę, 5 września, mierząc się na własnym terenie z dwukrotnym mistrzem kraju – Polonią Bytom (godz. 17.00). Wcześniej, bo w środę, 2 września zmierzymy się na wyjeździe z A-klasowym Górnikiem Wałbrzych w meczu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.


Stal Brzeg – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 2:0 (2:0)


Skład: Koziarz, P. Paszkowski, Sowa, zawodnik testowany 1, B. Paszkowski, Filipczak, Sztylka, Szuba, zawodnik testowany 2, Tragarz, zawodnik testowany 3 oraz B. Kot, Ł. Kot, Salamon, Białas, Kozachenko, Stachurski, Borowy, Myrta, Szczygieł, Baumgarten, Jaroszyński.

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page