top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Punkty młodzików i młodzików młodszych


Bardzo owocny tydzień mają za sobą również biało-zielone drużyny młodzików i młodzików młodszych. Pierwsi dowodzeni przez trenera Jakub Rosiaka zanotowali remis i wygraną, drudzy sięgnęli pod wodzą Mariusza Krupczaka po pełną pulę punktów.


Rozpoczęło się od spotkania ligi okręgowej młodzików, w którym Polonia-Stal Świdnica powalczyła w starciu derbowym z Gryfem Świdnica. Grający na swoim terenie "Gryfiacy" mieli przewagę fizyczną, grając w zdecydowanej większości (12 z 13 zawodników) górnym rocznikiem 2008. Biało-zieloni jednak "tanio skóry nie sprzedali". W ich szeregach wystąpiło jedynie czterech piłkarzy z rocznika 2008, ośmiu z rocznika 2009 i dwóch z rocznika 2010. Spotkanie zakończyło się finalnie remisem 1:1. W pierwszej połowie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Szymon Pieńkowski, a po zmianie stron wyrównał Igor Pierzchała.


Gryf Świdnica - Polonia-Stal Świdnica 1:1


Skład: Sikora, Zienkiewicz, Mrzygłód, Kozar, Jeziorny, Orzechowski, Monica, Hajduga, Wacht, Łabędź, Dudek, Duda, Kaźmierczak, Pierzchała.Ta sama biało-zielona drużyna w sobotę, 26 września podejmowała na swoim terenie Orła Ząbkowice Śląskie. Miejscowi pewnie zwyciężyli 6:0. Po dublecie ustrzelili Igor Pierzchała i Bartosz Krystyniak, a po golu dołożyli Krystian Monica oraz Michał Hajduga. Młodziutka drużyna Polonii-Stali Świdnica z dorobkiem 10 punktów wywalczonych w 6 spotkaniach plasuje się na trzecim stopniu podium w tabeli ligi okręgowej młodzików.


Polonia-Stal Świdnica - Orzeł Ząbkowice Śląskie


Skład: Sikora, Hajduga, Dudek, Kaźmierczak, Kozar, Monica, Mrzygłód, Szukalski, Zienkiewicz, Maliszewski, Niedziałkowski, Zawada, Kondracki, Krystyniak, Pierzchała.Znakomicie poszło także drużynie Polonii-Stali Świdnica z ligi młodzików młodszych, grającej dolnym rocznikiem 2010. Podopieczni trenera Mariusza Krupczaka pokonali na wyjeździe zespół Venus Nowice 6:3. Hat-tricka ustrzelił Łukasza Zawada, dwa gole dołożył Mateusz Politański, a jednego Mikołaj Kozar. Nasi młodzi piłkarze z dorobkiem 10 punktów plasują się na pozycji lidera rozgrywek.


Venus Nowice - Polonia-Stal Świdnica 3:6


Skład: Migas, Waśniowski, Ungurian, Politański, Paluch, Orzechowski, Maliszewski, Kozar, Kaźmierczak, Zawada, Podgórski, Niedziałkowski, Nada, Gawlik-Rokosz.

274 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page