Podział punktów w starciu z Piastem

Po ostatnim, wyjazdowym zwycięstwie z Lechią Dzierżoniów juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej rozegrali kolejny pojedynek o punkty. Tym razem na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmowali ekipę Piasta Żmigród.

Była walka i emocje, a w całym pojedynku padły cztery gole. Do przerwy na prowadzeniu 1:0 znajdowali się przeciwnicy, którzy do sieci trafili już w 13. minucie po golu Piotra Puszko. W 44. minucie sytuacja gości się nieco skomplikowała. Czerwoną kartkę obejrzał Maksymilian Łakomy i żmigrodzianie musieli grać w dziesiątkę. W pierwszej części gry biało-zieloni mieli co najmniej kilka znakomitych okazji na strzelenie gola, ale nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Po zmianie stron wydawało się, że świdniczanie ruszą do ataku i będą w stanie szybko wyrównać. W 56. minucie w polu karnym faulował jednak Szymon Lepak-Przybyłowicza, a jedenastkę na gola zamienił Krzysztof Wiktorowicz i zrobiło się 2:0 dla Piasta. Podopieczni trenera Sebastiana Błaszczyka nie rezygnowali z ataków i dopięli swego. W 61. minucie złapaliśmy kontakt po golu Pawła Czarnego, a kilka minut przed końcem starcia ten sam zawodnik trafił na 2:2. W samej końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Kacper Sosnowski i przeciwnicy kończyli mecz w dziewiątkę.

Polonia-Stal Świdnica - Piast Żmigród 2:2 (0:1)

Polonia-Stal: Doliński, Lepak-Przybyłowicz (85' Koczut), Żukowski, Tragarz, Dżugaj, Sieradzki, Czarny, Istelski, Madziała, Hruszowiec (70' Zalewski), Reczyński (60' Skóra).