top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Po raz drugi lepsi od Łużyc

Kolejne bardzo ważne zwycięstwo do swojego dorobku dopisali piłkarze Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej trampkarzy - rozgrywek, w których udział bierze czołowa ósemka zespołów na Dolnym Śląsku w tej kategorii wiekowej. Podopieczni Piotra Krygiera ograli na wyjeździe Łużyce Lubań 4:1.

Łatwo nie było, ale co ważne udało się osiągnąć cel i wrócić do Świdnicy z kompletem punktów. Na prowadzenie w 15. minucie wyszli rywale po golu Kacpra Gajewskiego. Jak się okazało, później strzelali już tylko świdniczanie. Do przerwy było 1:1, a na listę strzelców wpisał się Alex Kindel. Po zmianie stron goście dołożyli jeszcze trzy gole - Alexa Kindela, Jakuba Króla i Eryka Koraba. Polonia-Stal Świdnica plasuje się na bardzo wysokim czwartym miejscu w tabeli, ustępując miejsca tylko Olympicowi Wrocław, Zagłębiu Lubin i Chrobremu Głogów. W najbliższej serii spotkań nasi piłkarze zagrają właśnie z trzecim w stawce Chrobrym (niedziela, 6 czerwca, OSiR Świdnica).

Łużyce Lubań - Polonia-Stal Świdnica 1:4 (1:1)

Polonia-Stal: Widła, Zawiła, Korab, Paliński, Dudzic, Pawlik, Taratuta, Safian, Kindel, Król, Lipiński, Wiecheć, Nowak, Zaczyński.

Porażką zakończył się dzisiejszy pojedynek naszej drugiej drużyny z ligi dolnośląskiej trampkarzy. Polonia-Stal II Świdnica walczyła do samego końca o choćby honorowe trafienie, ale uległa ostatecznie drużynie FC Academy Wrocław 0:4. W najbliższej serii spotkań drużyna trenera Oskara Wajdzika powalczy na wyjeździe z Moto-Jelczem Oława.

Polonia-Stal II Świdnica - FC Academy Wrocław 0:4 (0:4)

Polonia-Stal: Janas, Sahaidak, Matyszczyk, Malinowski, Kędzior, Jurczak, Sztabiński, Cybruch, Choromański, Horobets, Bereś, Korab, Paliński, Zawiła, Lipiński.