top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Po ostatniej wpadce, czas na pierwsze punkty w 2023 roku!


Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica już w najbliższą sobotę, 11 marca rozegrają drugi mecz o punkty w roku kalendarzowym 2023. Po ubiegłotygodniowej wpadce i wyjazdowej porażce z Górnikiem Wałbrzych, tym razem zagramy w roli gospodarza. Ze względu nie niesprzyjające warunki atmosferyczne, spotkanie ligowe przeciwko Sokołowi Marcinkowice odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią.


Biało-zieloni przyzwyczaili w ostatnich rundach, że w jednym z pierwszych spotkań o punkty przydarza im się solidna wpadka. Tym razem to nastąpiło już na inaugurację zmagań i miejmy nadzieję, że ten limit został wyczerpany. W rundzie jesiennej słabszy występ przydarzył się w drugiej kolejce – właśnie przeciwko Sokołowi Marcinkowice. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego w pierwszej połowie popełnili kilka katastrofalnych błędów w defensywie i w efekcie w około kwadrans stracili trzy gole. Później pomimo ambitnej pogoni udało się doprowadzić tylko do wyniku 3:2 na korzyść miejscowych. Teraz nadchodzi czas na rewanż.


Biało-zieloni przyzwyczaili w ostatnich rundach, że w jednym z pierwszych spotkań o punkty przydarza im się solidna wpadka. Tym razem to nastąpiło już na inaugurację zmagań i miejmy nadzieję, że ten limit został wyczerpany. W rundzie jesiennej słabszy występ przydarzył się w drugiej kolejce – właśnie przeciwko Sokołowi Marcinkowice. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego w pierwszej połowie popełnili kilka katastrofalnych błędów w defensywie i w efekcie w około kwadrans stracili trzy gole. Później pomimo ambitnej pogoni udało się doprowadzić tylko do wyniku 3:2 na korzyść miejscowych. Teraz nadochodzi czas na rewanż.


Sokół podobnie jak świdniczanie rozpoczął nowy rok ligowy od porażki. Marcinkowiczanie nie sprostali na własnym terenie Orłowi Ząbkowice Śląskie, przegrywając 1:2. Nasi najbliżsi rywale mają w swoim dorobku obecnie 14 punktów, na które składają się 4 wygrane, 2 remisy i 10 porażek. Do daje im 14. pozycję w ligowym zestawieniu. Równo dwa razy więcej „oczek” (28) posiadają piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica (5. lokata w tabeli) i siła rzeczy to właśnie w biało-zielonych trzeba upatrywać faworyta tego spotkania. Papierowe kalkulacje należy jednak odłożyć na bok, a swoje trzeba wybiegać i wywalczyć na murawie.


Spotkanie pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Sokołem Marcinkowice odbędzie się w sobotę, 11 marca. Start meczu rozgrywanego na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 15.00. Wejściówki w cenie 10 zł, kobiety i dzieci do lat 16 – wstęp wolny! Dla tych, którzy nie dotrą na stadion, czekać będzie tekstowa relacja LIVE na portalu Swidnica24.pl.


17. kolejka IV ligi – grupa wschodnia: Polonia Trzebnica – Piast Żmigród 11 marca, 15:00 Piast Nowa Ruda – Górnik Wałbrzych 15 marca, 19:00 IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Sokół Marcinkowice 11 marca, 15:00 Orzeł Ząbkowice Śląskie – Barycz Sułów 11 marca, 13:00 Bielawianka Bielawa – Foto-Higiena Gać 11 marca, 15:00 Lechia Dzierżoniów – Moto Jelcz Oława 11 marca, 12:00 Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Słowianin Wolibórz 12 marca, 15:00 Galakticos Solna – Skałki Stolec 11 marca, 15:00

257 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page