Piłkarski thriller i powrót z dalekiej podróży!

Sporo musieli się napracować w swoim ostatnim meczu o punkty juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni byli faworytami spotkania w Ząbkowicach Śląskich, ale zaczęli w najgorszy z możliwych sposobów...

Podopieczni trenera Grzegorza Borowego rozpoczęli niedzielny mecz źle. Już w 7. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Kacper Marszałek. Jakby tego było mało tuż po przerwie na 2:0 dla Orła Ząbkowice Śląskie podwyższył Robert Dąbkowski. Utrata drugiego gola przyniosła wbrew pozorom pozytywny efekt. Świdniczanie rzucili się do ataków i w końcu nasze starania się opłaciły. W 60. minucie kontaktowe trafienie zanotował Jakub Solarz, a kwadrans później do remisu doprowadził Kornel Czochara. Goście nie zamierzali zadowalać się punktem i zdołali postawić kropkę nad "i". W 83. minucie zwycięski trafienie zanotował Kacper Szewczyk, a pełna pula punktów pojechała do Świdnicy. Nasi piłkarze pokazali w tym meczu charakter i zdołali się podnieść po dwóch straconych golach wynikających z błędów w defensywie. Dobre zmiany dali również zmiennicy, każdy piłkarz dołożył swoją cegiełkę do końcowego triumfu!

Orzeł Ząbkowice Śląskie - Polonia-Stal Świdnica 2:3 (1:0)

Polonia-Stal: Przyborowski (46' Telicki), Ratajczak (50' Kałwak), M. Solarz, Duma (55' Kruczek), Trybuszewski, Bujak, Michta (58' Szewczyk), Gliwa (88' Wyszyński), Migas, Czochara, J. Solarz.

Tym razem po punkty nie udało się sięgnąć naszym juniorom starszym. Drużyna trenera Sebastiana Błaszczyka uległa nie byle komu, bo zdecydowanemu liderowi tabeli - Miedzi Legnica, która legitymuje się kompletem punktów. Goście otworzyli rezultat pojedynku i prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Szymona Matusika. Po zmianie stron wyrównaliśmy za sprawą Tomasza Trzyny, ale nasza radość z remisu trwała tylko kilkadziesiąt sekund. Do świdnickiej sieci trafił Maciej Urbański, a następnie na 3:1 podwyższył Mateusz Wrzesiński. Miejscowi walczyli o gola kontaktowego, który dawałby jeszcze nadzieję w tym starciu. Tak się jednak nie stało. Poszliśmy ambitniej do przodu, a goście skarcili nas po raz czwarty (Adam Fraska), wygrywając 4:1.

Polonia-Stal Świdnica - Miedź Legnica 1:4 (0:1)

Polonia-Stal: Doliński, Sieradzki, Hruszowiec, Stachurski, Staroń (70' Zalewski), Klechowicz (73' Skóra), Trzyna, Madziała (75' Żyżniewski), Jajko (80' Reczyński), Istelski, Krakowski (82' Lepak-Przybyłowicz).