Pewna wygrana i awans!

Juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica nie zawiedli i postawili kropkę nad “i” w kończącym sezon jesienny spotkaniu przeciwko Bielawiance Bielawa. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego musieli wygrać ostatni bój o punkty, by sięgnąć po tytuł mistrzowski i zaliczyć awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Ta sztuka nam się udała, choć strzelać zaczęliśmy dopiero w drugich 45 minutach…

Młodzi piłkarze Polonii-Stali Świdnica od samego początku wiedzieli na czym stoją. Przed swoim ostatnim występem mieli trzy punkty straty do Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, który zakończył już jednak ligowe zmagania. Biało-zieloni legitymowali się jednak minimalnie lepszym bilansem bezpośrednich spotkań (2:0 u siebie i 1:3 na wyjeździe!). Oznaczało to jedno, wygrana z Bielawianką da nam tytuł mistrzowski i awans do ligi dolnośląskiej juniorów młodszych. Gospodarze mocno rozpoczęli spotkanie, przejęli inicjatywę, ale piłka nie chciała przekroczyć linii bramkowej. Odgryzać próbowali się także bielawianie. Na posterunku czujny był jednak Michał Przyborowski, który dwukrotnie został zmuszony do sporego wysiłku, świetnie broniąc uderzenia rywali. W końcówce pierwszej odsłony ostęplowaliśmy jeszcze poprzeczkę i zakończyliśmy walkę przy bezbramkowym rezultacie. Po zmianie stron nie pozostawiliśmy przyjezdnym już złudzeń. Świdniczanie znaleźli się pod presją czasu, który zaczął nieubłaganie mijać, ale dopięli swego. Spotkanie zakończyło się w zasadzie w chwili zaliczenia pierwszego trafienia. W 53. minucie świetną piłkę w polu karnym otrzymał Oliwier Kruczek i wpakował ją do sieci. Kilka minut później było już 3:0. Najpierw samobójcze trafienie zanotował jeden z zawodników Bielawianki, a następnie bramkarza rywali pokonał Jakub Solarz. Finalnie wynik na 4:0 ustalił Adrian Jesionka. Polonia-Stal Świdnica zwyciężyła ostatecznie rozgrywki ligowe z dorobkiem 22 punktów. W swoim dorobku mieliśmy 7 wygranych, 1 remis i 2 porażki, a także bardzo dobry bilans goli – 47:18. Wiosną biało-zieloni zagrają już na boiskach ligi dolnośląskiej.

Polonia-Stal Świdnica – Bielawianka Bielawa 4:0 (0:0)

Polonia-Stal: Przyborowski, Ratajczak, Staroń, Norkiewicz, Czochara, Michta, Gliwa, Kruczek, Trybuszewski, Bujak, J. Solarz oraz Kałwak, Duma, Szewczyk, Król, Jesionka, Onik.