top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Niesłychane emocje do samego końca [FOTO]


Niezwykle wyrównany przebieg miał kolejny turniej futsalu dla dzieci organizowany w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie przez klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. O ile zwycięzca wygrał pewnie, to o rozkładzie miejsc 2-5 decydowały dosłownie detale, a losy rywalizacji toczyły się do ostatniego meczu turnieju rozgrywanego systemem każdy z każdym.Na starcie zawodów przeznaczonych dla graczy z rocznika 2012 zameldowało się osiem drużyn z terenu Dolnego Śląska. W ostatniej chwili ekipę Football Academy Wałbrzych z powodu licznych chorób i przeziębień wśród zawodników zastąpił trzeci zespół gospodarzy. Oprócz biało-zielonej trójki, w akcji zobaczyliśmy reprezentantów Moto-Jelcza Oława, Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, Futgolu Czarny Bór i Akademii Piłkarskiej 13 Świdnica (2 drużyny). Jako jedyni bez porażki i tylko z jednym remisem zakończyli młodzi piłkarze z Wałbrzycha. Druga lokata powędrowała na konto "jedynki" IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, którzy w wirtualnej tabeli rzutem na taśmę przeskoczyli z czwartej na drugą pozycję. W ostatnim pojedynku turnieju doszło bowiem do starcia wspomnianej pierwszej, biało-zielonej drużyny z Akademią Piłkarską 13 I Świdnica. Ci drudzy prowadzili 2:0, co gwarantowało im drugie miejsce na zakończenie imprezy. Gospodarze turnieju najpierw złapali kontakt, a na około minutę przed końcowym gwizdkiem arbitra trafili na 2:2. To doprowadziło do sporych przetasowań w stawce. Finalnie wicemistrzami zostali właśnie zawodnicy IgnerHome Polonii-Stali I Świdnica, a na trzecim miejscu finiszowali ich klubowi koledzy z drugiej ekipy. Zespoły IgnerHome Polonii-Stali II Świdnica i Akademii Piłkarskiej 13 I Świdnica legitymowały się takim samym dorobkiem zdobytych punktów, a w ich bezpośrednim starciu widniał remis. Pod uwagę zgodnie z regulaminem został wzięty bilans goli uzyskany przez te dwie zainteresowane ekipy podczas całego turnieju. Minimalnie lepszym współczynnikiem mogli pochwalić się zawodnicy IgnerHome Polonii-Stali II. Warto dodać, że na piątej lokacie znaleźli się gracze Moto-Jelcza Oława, tracąc do podium tylko punkt.


Na koniec zmagań na wszystkich zawodników czekały pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszych drużyn i piłkarzy (król strzelców, bramkarz i zawodnik MVP) przygotowano puchary oraz nagrody rzeczowe. O zawodników jak zawsze zadbali także patroni turnieju - Sad Burkatów (jabłka) i Mineral Zdrój (wody mineralne). Było sporo emocji i dużo grania, bowiem każda z drużyn rozegrała 7 spotkań po 11 minut każde. Już w najbliższą niedzielę, 29 stycznie klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica zorganizuje kolejną imprezę dla dzieci. W godzinach popołudniowych również w hali na Zawiszowie dojdzie do zmagań młodych piłkarzy z rocznika 2016 i młodszych. Turniej przeprowadzony zostanie na trzech specjalnie przygotowanych, równoległych boiskach. Wszystkie styczniowe turnieje odbywają się pod patronatem i dzięki wsparciu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Klasyfikacja końcowa: 1. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 2. IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica 3. IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica 4. Akademia Piłkarska 13 I Świdnica 5. Moto-Jelcz Oława 6. Futgol Czarny Bór 7. IgnerHome Polonia-Stal III Świdnica 8. Akademia Piłkarska 13 II Świdnica


Najlepszy bramkarz: Tytus Bukowski (Futgol Czarny Bór)


Najlepszy strzelec: Filip Kasperek (Górnik Nowe Miasto Wałbrzych)


Najlepszy zawodnik: Franciszek Folkman (IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica)

114 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page