Na Nysę nie było mocnych [FOTO]

Znakomitą obsadę miał kolejny turniej piłkarski dla dzieci organizowany przez Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica. Dziś w hali na Zawiszowie doszło do rywalizacji zawodników z rocznika 2012, a na starcie zobaczyliśmy dziesięć drużyn reprezentujących kluby z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

Zdecydowanie najlepsi okazali się piłkarze Nysy Zgorzelec, którzy wygrali wszystkie spotkania, sięgnęli po dwie nagrody indywidualne i stracili w czasie całego turnieju zaledwie jednego gola. Zgorzelczanie pewnie wygrali swoją grupę, pokonując kolejno 2:1 Parasola I Wrocław, 2:0 Górnika Wałbrzych, 6:0 Akademię Piłkarską 13 Świdnica i 5:0 Gryfa Świdnica. W półfinale przyszło im skrzyżować rękawice ze Stalą Brzeg, którą pokonali 3:0. W wielkim finale doszło do spotkania rewanżowego z Górnikiem Wałbrzych, z którym zmierzyli się już w grupie B. Tym razem znów lepsi okazali się piłkarze Nysy Zgorzelec, wygrywając 3:0. Triumfatorów nie po raz pierwszy do wygranej poprowadził Michał Szczepaniak, autor aż trzynastu trafień podczas dzisiejszej rywalizacji. Ostatecznie na trzecim miejscu podium znaleźli się zawodnicy Stali Brzeg, którzy pokonali w małym finale 1:0 Parasola II Wrocław. Decydujące trafienie padło na kilkanaście sekund przed końcową syreną. Na koniec turnieju tradycyjnie był czas na puchary, nagrody dla najlepszych drużyn i wyróżnienia indywidualne do czołowej trójki zawodników. Polonia-Stal Świdnica finiszowała ostatecznie na pozycji piątej, drużyny Akademii Piłkarskiej 13 Świdnica na miejscach siedem i osiem, a Gryf Świdnica był dziewiąty.

Najlepszy zawodnik: Miłosz Bareła (Górnik Wałbrzych)

Najlepszy bramkarz: Milan Pustelnik (Nysa Zgorzelec)

Król strzelców: Michał Szczepaniak (Nysa Zgorzelec)

Klasyfikacja końcowa: 1. Nysa Zgorzelec 2. Górnik Wałbrzych 3. Stal Brzeg 4. Parasol II Wrocław 5. Polonia-Stal Świdnica 6. Parasol I Wrocław 7. AP 13 Świdnica I 8. AP 13 Świdnica II 9. Gryf Świdnica 10. AP 9 Wałbrzych