Komplet punktów w środku tygodnia!

Bardzo dobrze spisały się biało-zielone drużyny młodzieżowe IgnerHome Polonii-Stali Świdnica podczas ostatnich meczów ligowych rozgrywanych we wtorek i środę.

Drugi zespół trampkarzy występujący w III lidze okręgowej podejmował na swoim terenie zespół Gwarka Wałbrzych. Podopieczni trenera Piotra Krygiera prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Filipa Stelmacha, ale po zmianie stron nie chcieli poprzestawać na skromnym, jednobramkowym prowadzeniu. Po raz kolejny dał o sobie znać Filip Stelmach, najpierw kompletując dublet, a chwile później już hat-tricka. Finalnie na 4:0 strzelił Bartosz Marczak i komplet punktów pozostał w Świdnicy. Nasi piłkarze na półmetku rozgrywek plasują się tuz za podium - na czwartej lokacie.

IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica - Gwarek Wałbrzych 4:0 (1:0)

Skład: Sikora, Zienkiewicz, Fedusiv, Kiliszewski, Mazur, Hajduga, Marczak, Stelmach, Dola, Grzybowski, Agaciak, Oleś, Jaworski, Jeziorny, Krystyniak, Podolski.

Bardzo dobry mecz zapisała na swoim koncie drużyna IgnerHome Polonii-Stali III Świdnica z IV ligi okręgowej młodzików. Zespół trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka walczył na wyjeździe z Akademią Piłkarską Dzierżoniów, która jako jedyna w stawce mogła pochwalić się dotąd kompletem punktów. Emocji w Dzierżoniowie nie brakowało. W pierwszej części gry gole nie padły, a tuż po przerwie na prowadzenie wyszli przeciwnicy. Jak się okazało potem, to tylko jeszcze mocniej pobudziło świdniczan. Goście wrzucili wyższy bieg, najpierw wyrównał Łukasz Zawada, a następnie do sieci trafili jeszcze Michał Sidor i Krzysztof Orzechowski. Biało-zieloni wygrali ostatecznie 3:1 i w tabeli wskoczyli na trzeci stopień podium.

Akademia Piłkarska Dzierżoniów - IgnerHome Polonia-Stal III Świdnica 1:3 (0:0)

Skład: Kasprzak, Dudzic, Gawlik-Rokosz, Mitura, Orzechowski, Podgórski, Rybka, Stasiak, Zawada, Dudek, Monica, Sidor, B. Stachyra, L. Stachyra, Walczak.