top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Kolejny wychowanek Górnika trafia do Świdnicy!


Trzecioligowa drużyna Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica przedstawia trzeciego gracza, który w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 wzmocni szeregi biało-zielonych. To podobnie jak w przypadku Kornela Ciupki wychowanek obecnego lidera II ligi - Górnika Polkowice.


Kacper Osiadły to 21-letni dynamiczny skrzydłowy posiadający jeszcze status młodzieżowca. Od sezonu 2012/2013 systematycznie przechodził kolejne szczeble piłki dziecięcej i młodzieżowej w Górniku Polkowice. W nowej, makroregionalnej III lidze zadebiutował w wieku 18 lat w starciu przeciwko rezerwom Zagłębia Lubin, Trzeba przyznać, że był to debiut znakomity bowiem Kacper zdobył gola, a jego drużyna pokonała rezerwy ekstraklasowca 2:1. Po zdobyciu przez polkowiczan tytułu mistrzowskiego walczył ze swoją ekipą na szczeblu centralnym - w rozgrywkach II ligi. Osiadły w poprzednim sezonie 2019/2020 zagrał łącznie w 12 meczach na tym szczeblu rozgrywkowym.


W tym sezonie był początkowo wypożyczony do Sokoła Kleczew występującego w grupie drugiej III ligi (województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie). Kacper był ważnym ogniwem swojej drużyny rozgrywając 14 spotkań, w tym 9 w wyjściowej jedenastce, dokładając jednego gola. Jego Sokół po rundzie jesiennej uplasował się na 12. pozycji w stawce 22 drużyn. Teraz przyszedł czas na transfer zawodnika do Świdnicy z obozu lidera II ligi - Górnika Polkowice. Kacper podobnie jak inni testowani piłkarze był do dyspozycji świdnickiego szkoleniowca od samego startu przygotowań. Nowego zawodnika witamy w biało-zielonych szeregach, życząc mu samych udanych występów.

319 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page