Trzeci skalp juniorów starszych

Jak burza w ostatnich tygodniach idą juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica, występujący na boiskach ligi wojewódzkiej. Biało-zieloni dowodzeni przez trenera Sebastiana Błaszczyka wygrali już trzeci z czterech rozegranych spotkań w sezonie 2020/2021.

Tym razem o sile świdniczan przekonała się Polonia Środa Śląska choć mecz nie zaczął się dla nas pomyślnie. Już w 30. sekundzie nieporozumienie naszych obrońców wykorzystał Wiktor Drzała i zrobiło się 1:0 dla rywali. Gospodarze rzucili się do ataków, momentami posiadając olbrzymią przewagę. Goście też potrafili się odgryźć, ale przez kilkadziesiąt minut wynik nie ulegał zmianie. To zmieniło się w doliczonym czasie pierwszej połowy. Stały fragment gry na efektownego gola głową zdobył Dorian Krakowski, obchodzący dzień wcześniej swoje 18. urodziny. Po zmianie stron miejscowi nie pozostawili rywalom już złudzeń. Kolejne dwa trafienia dołożył Dorian Krakowski, a po jednym Ksawery Istelski i Łukasz Reczyński. Dla przeciwników w drugiej odsłonie trafił Jakub Styciuk.

Biało-zieloni wygrali ostatecznie 5:2, a Dorian Krakowski notując hat-trick'a zapisał na swoim koncie kolejno ósmego, dziewiątego i dziesiątego gola. W 69. minucie wywalczył jeszcze rzut karny (wykorzystany następnie przez Istelskiego), ale na tym jego występ się niestety zakończył. Dorian został mocny uderzony przez interweniującego bramkarza i zmuszony był opuścić boisko. W szpitalu pod okiem założono kilka szwów, ale nasz napastnik zapewne szybko będzie gotowy. Życzymy mu szybkiego powrotu do pełni sił!

Polonia-Stal Świdnica - Polonia Środa Śląska 5:2 (1:1)

Skład: Telicki, Zalewski (59' Norkiewicz), Hruszowiec, Stachurski, Staroń, Sieradzki, Klechowicz (74' Rząsa), Istelski, Jajko, Madziała (80' Lepak-Przybołowicz), Krakowski (69' Reczyński)