Juniorzy ze zmiennym szczęściem

Kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej dopisali do swojego dorobku juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej, którzy przed własną publicznością pokonali Moto-Jelcza Oława. Bez punktów swój występ kończyli tym razem biało-zieloni juniorzy młodsi z ligi dolnośląskiej.

Jesienią świdniczanie ulegli w Oławie miejscowym 1:3 i byli głodni rewanżu za tamto niepowodzenie. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli i ewentualne zwycięstwo gwarantowałoby nam przeskoczenie rywali. Tak też się stało. Podopieczni trenera Sebastiana Błaszczyka do przerwy prowadzili 2:0 po golach Ksawerego Istelskiego. Po zmianie stron goście starali się odrobić starty. W jednej z sytuacji znakomicie interweniował Bartosz Doliński, broniąc rzut karny. W 70. minucie rywale złapali kontakt po trafieniu Wojciecha Kaniewskiego. Ich radość ze zmniejszenia start nie trwała długo bowiem chwilę później rezultat na 3:1 ustali Ksawery Istelski, kompletując tym samym hat-tricka! Biało-zieloni po trzeciej wiosennej wygranej awansowali na 11. lokatę w tabeli ligi dolnośląskiej. Straty do wyżej notowanych zespołów nie są duże. do ósmej Lechii Dzierżoniów tracimy sześć "oczek", a mamy do tego jeden mecz zaległy. To właśnie lechiści będą naszym najbliższym przeciwnikiem (niedziela, 23 maja - Dzierżoniów).

Polonia-Stal Świdnica - Moto-Jelcz Oława 3:1 (2:0)

Polonia-Stal: Doliński, Tragarz, Żukowski, Dżugaj, Hawryluk (65' Koczut), Reczyński, Sieradzki, Madziała, Czarny, Lepak-Przybyłowicz, Istelski.

Tym razem po punkty nie sięgnęli juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Podopiecznym trenera Grzegorza Borowego przyszło walczyć na wyjeździe z Miedzią Legnica. Po pierwszym meczu zremisowanym w Świdnicy 2:2, gdzie znacznie bliżej triumfu byli nasi piłkarze, do Legnicy jechaliśmy z optymizmem. Jak się okazało gospodarze równie mocno szykowali się na ten pojedynek, desygnując do gry całkiem inną jedenastkę niż miało to miejsce kilka tygodni wcześniej w Świdnicy. Legniczanie skorzystali z zaciągów z wyższych klas rozgrywkowych, tak jak robią to niekiedy większe akademie piłkarskie posiadające po kilka drużyn w danych rocznikach i pragnące za wszelką cenę sięgnąć po pełną pulę punktów. Ta sztuka tym razem im się udała. Do przerwy gospodarze prowadzili już 3:0 po dwóch trafieniach Jakuba Akackiego, trafieniu Bartosza Trawińskiego i przypadkowym golu samobójczym Kornela Czochary. W drugiej połowie nasza gra wyglądało już znacznie lepiej. Po naszej stronie strzelali Emil Migas (2) i Paweł Michta, a dla Miedzi Igor Rybarczyk (2) i znów Jakub Akacki. Świdniczanie ostatecznie ulegli miejscowym 3:7 i w tabeli ligi dolnośląskiej juniorów młodszych plasują się na siódmej lokacie.

Miedź Legnica - Polonia-Stal Świdnica 7:3 (4:0)

Polonia-Stal: Przyborowski, Staroń, Ratajczak (60' Duma), Kruczek, Czochara, M. Solarz (70' Bogacki), Kałwak (46' Michta), Gliwa (60' Szewczyk), Migas, J. Solarz (60' Bujak), Król