Juniorzy młodsi nie zwalniają tempa!

Trzeci triumf w trzecim rozegranym meczu powędrował na konto młodych zawodników IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z ligi wojewódzkiej juniorów młodszych. Podopieczni Tomasza Oleksego po zwycięstwach nad Lotnikiem Jeżów Sudecki i Orłem Ząbkowice Śląskie, tym razem pokonali na wyjeździe Olympic Wrocław.

Do przerwy biało-zieloni prowadzili 3:1. Strzelanie rozpoczął Alex Błasz, a na 2:0 podwyższył Igor Zawiła. W 30. minucie rywale złapali kontakt po trafieniu Dominika Harasa. Ostatnie słowo należało jednak do gości. W 45. minucie znów odskoczyliśmy na dystans dwóch goli, kiedy to do sieci trafił Bartosz Dudzic. W drugiej części meczu przeciwnicy zanotowali jedno trafienie samobójcze, a dwa gole dołożył Igor Malinowski. Miejscowi byli w stanie dwukrotnie wpisać się na listę strzelców, a spotkanie zakończyło się naszą wygraną w wymiarze 6:3. Zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z kompletem dziewięciu punktów jest współliderem rozgrywek. Lepszym bilansem goli mogą pochwalić się jednak Chrobry Głogów, FC Academy Wrocław i Parasol Wrocław.

Olympic Wrocław - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 3:6 (1:3)

Skład: Janas (65' Janowicz), Cybruch, Sośnicki, Siekierka (65' Kula), Zaczyński, Pawlik, Zawiła, Malawski (75' Bereś), Błasz (61' Korab), Dudzic (73' Malinowski), Lipiński (61' Staszczyk).

Kolejna minimalna porażka powędrowała z kolei na konto trampkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenera Piotra Krygiera znów nie ustrzegli się karygodnych błędów w defensywie, ale rozegrali szalony mecz z Parasolem Wrocław, pokazując charakter. Do przerwy rywale prowadzili 3:0 po trafieniach Leona Rusinowskiego, Piotra Lipowskiego i Mateusza Kramka. Po zmianie stron ruszyliśmy do ataku, zagraliśmy odważniej i zaczęliśmy gonić. Do sieci trafił Paweł Łabędź, Igor Pierzchała i znów Paweł Łabędź. Zrobiło się zatem 3:3, a sprawa wyniku znów stała się sprawą otwartą. Niestety końcówkę lepiej rozegrali goście, którzy za sprawą trafień Łukasza Lisa i Kacpra Karwińskiego zwyciężyli 5:3.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Parasol Wrocław 3:5 (0:3)

Skład: Oleś, Kazimierski, Kołodziejczyk, Ladenberger, Szeremeta, Stelmach, Pieńkowski, Podleśny, Dudek, Pierzchała, Łabędź, Żołędziewski, Fedusiv, Grzybowski, Redlica, Wacht.

Swój mecz o punkty rozegrała także druga drużyna trenera Piotra Krygiera rywalizująca w rozgrywkach III ligi. Strzelanie rozpoczęli przeciwnicy (Wojciech Kuś), ale do przerwy było 2:1 dla naszego zespołu po golach Andrzeja Agaciaka i Doriana Doli. Po zmianie stron na 2:2 strzelił Kuś, ale za moment biało-zieloni znów prowadzili, bowiem drogę do sieci na 3:2 znalazł Bartosz Krystyniak. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, hat-tricka skompletował Wojciech Kuś, a spotkanie zakończyło się rezultatem 3:3.

UKS Lechia Dzierżoniów - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 3:3 (1:2)

Skład: Sikora, Hajduga, Fedusiv, Kiliszewski, Mazur, Wacht, Marczak, Grzybowski, Dola, Agaciak, Krystyniak, Żołędziewski, Jeziorny, Kazimierski, Wiesiołek.