top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Jesteśmy najlepsi w Polsce!!!Znakomite wieści prosto z Głuchołazów dopłynęły do Świdnicy w sobotnie popołudnie. Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica występujący pod szyldem swoich klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy sięgnęli po mistrzostwo Polski klas 5-6 podczas rozgrywanego na Opolszczyźnie ogólnopolskiego finału Igrzysk Dzieci.


Cała przygoda rozpoczęła się od eliminacji miejskich, zmagań na szczeblu powiatowym i strefowym, a następnie triumfu w mistrzostwach województwa dolnośląskiego. Świdniczanie wywalczyli sobie tym samym przepustkę do ogólnopolskiego finału rozgrywanego w Głuchołazach. Na starcie w piątek stawiło się osiem zespołów – mistrzów swoich województw i w tej grupie nie brakowało silnych ośrodków, jak choćby Łódź, Płock, czy Chojnice. Nasi piłkarze rozpoczęli turniej rozgrywany systemem każdy z każdym znakomicie. W piątkowe popołudnie wygraliśmy 4:0 z Płockiem i pokonaliśmy 3:1 Szczecinek i 3:2 ekipę z Chojnic. Sobota była równie udana. Wszystko zaczęło się od triumfu 3:2 nad Łodzią, a następnie zwycięstwa 4:0 z Terespolem. Na dwie serie spotkań przed zakończeniem rywalizacji mieliśmy trzy punkty przewagi i w perspektywie lepszy bilans bezpośredniego starcia z Chojnicami. Wygrana z Ełkiem gwarantowała już w sobotę przypieczętowanie tytułu mistrzów Polski. Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica reprezentujący barwy Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy dopięli swego. Na co dzień podopieczni trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka, a występujący podczas ogólnopolskiego finału pod okiem trenera Sebastiana Błaszczyka zawodnicy wygrali 2:0, gwarantując sobie przed ostatnim, niedzielnym spotkaniem z Dobiegniewem złote medale mistrzostw Polski! Na zakończenie turnieju naszym zawodnikom przytrafiła się porażka 1:2, ale nie popsuła ona fantastycznych nastrojów z osiągniętego wyniku w postaci złotego medalu mistrzostw Polski szkół podstawowych (klasy 5-6) podczas zakończonego właśnie ogólnopolskiego finału Igrzysk Dzieci.

Skład zwycięskiego zespołu: Wiktor Duda, Mateusz Jedliński, Franciszek Kołakowski, Michał Hajduga, Franciszek Jeziorny, Mikołaj Kozar, Krystian Monica, Szymon Mrzygłód, Michał Oleś, Mateusz Politański, Mateusz Sikora, Piotr Waśniowski. Niemalże cała grupa reprezentuje na co dzień barwy klubu IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, walcząc pod okiem trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Franciszek Kołakowski reprezentuje obecnie barwy Śląska Wrocław do którego trafił właśnie z biało-zielonych szeregów.
381 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page