Iskra pokonana, zasłużony triumf trampkarzy!

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/2022 powędrowało na konto trampkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rywalizujących w I lidze - najwyższej klasie rozgrywkowej skupiającej zaledwie osiem najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej. Podopieczni Piotra Krygiera w środowe popołudnie zasłużenie pokonali Iskrę Kochlice.

Na przerwę w lepszych nastrojach udawali się jednak przeciwnicy, którzy od 15. minuty po trafieniu Macieja Szostaka prowadzili 1:0. Po zmianie stron gospodarze podkręcili jeszcze bardziej tempo i ambitnie szukali wyrównującego gola. Długo zawodziła skuteczność, ale w końcu po godzinie gry się przełamaliśmy. Skutecznie akcję drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Krygiera wykończył Szymon Manijak i zrobiło się 1:1. Remis nie zadawalał biało-zielonych, którzy w 65. minucie zadali decydujący cios. Bramkarza rywali pokonał Aleksander Jarosz, a gospodarze wygrali na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 2:1. - Gra przede wszystkim bardzo ambitna i pozytywnie agresywna. Wykorzystaliśmy naszą szybkość na skrzydłach dzięki czemu wpadły dla nas oba gole. Kilka rzeczy nadal trzeba poprawiać, ale jest duża poprawa. Po lekkich rotacjach na pozycjach zaczęło to wszystko lepiej funkcjonować - podsumowuje trener Piotr Krygier.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Iskra Kochlice 2:1 (0:1)

Skład: Bereś, Redlica, Marczak, Urbańczyk, Bednarczyk, Zawiła, Pierzchała, Kaźmierczak, Jarosz, Manijak, Łabędź, Kula, Wacht, Horobets, Ladenberger, Kuśnierz.