top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Graliśmy i pomagaliśmy Oli i Kajtkowi!


Fantastycznym sukcesem zakończył się rozgrywany w ubiegły weekend na boisku w Roztoce Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Oli i Kajtka”. Zmagania przeprowadzone zostały w czterech kategoriach wiekowych w znakomitej obsadzie drużyn z terenu aż pięciu polskich województw. Podczas trwania akcji udało się zebrać na leczenie i rehabilitację dwójki potrzebujących dzieci ponad 90 tysięcy złotych!


Mamy to! Komisyjnie otwarte puszki w niedzielę w nocy wskazały sumę 87.000 zł, po zakończeniu dziś w nocy wszystkich licytacji okazało się, że na V Turnieju Charytatywnym dla Kajtka i Oli wspólnymi siłami uzbieraliśmy 90.613,40 zł! Pieniądze właśnie zostały wpłacone do banku i na konta Oli i Kajtka! Ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych! – czytamy w komunikacie organizatorów przedsięwzięcia.


Przypomnijmy, że walka o wygraną rozgrywana była w rocznikach 2011, 2012, 2013 i 2014. Na starcie zameldowały się następujące drużyny: Akademia Piłkarska Reissa Poznań, Falubaz Zielona Góra, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Polonia Środa Wielkopolska, Górnik Polkowice, Chrobry Głogów, Ślęza Wrocław, Parasol Wrocław, Iskra Kochlice, Wicher Kobyłka, Nysa Kłaczyna, Victoria Świebodzice, Akademia Piłkarska Dzierżoniów, Granit Roztoka, Szczyt Boguszów Gorce, Włókniarz Głuszyca, IgnerHome Polonia-Stal Świdnica, Victoria Świebodzice, AKS Strzegom, MKS Polonia Świdnica, JTS Jawor, Jaworzanka Jawor, Pogoń Pieszyce, Akademia Piłkarska 13 Świdnica, Fem-Gol Lubin, Champions Świebodzice, Baszta Wałbrzych i Football Academy Wałbrzych. Finalnie najważniejszy był udział i pomoc dla dwójki bohaterów tego spotkania, a sportowy wynik schodził na dalszy plan. Odnotowujemy jednak, że najlepsze w kategoriach wiekowych roczników 2011, 2012 i 2014 okazało się Zagłębie Lubin. W roczniku 2013 na najwyższym stopniu podium stanęła z kolei Iskra Kochlice. Klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica posłał do boju w sumie trzy zespoły - rocznik 2011 trenera Ryszarda Tyndla, 2012 Andrieja Kozachenko i 2013 Patryka Paszkowskiego. Biało-zieloni spisali się bardzo dobrze, zajmując kolejno piąte, trzecie i trzecie miejsce.

Podczas trwania turnieju – w sobotę i niedzielę (4 i 5 czerwca) na przybyłych gości czekały m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy, kącik gastronomiczny, czy loterie fantowe. Wciąż trwają jeszcze licytacje last-minute atrakcyjnych gadżetów, a wyniki zbiórki mają został opublikowane wkrótce. Całość zebranych funduszy zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację potrzebujących dzieci. Ola Orda zmaga się z wadą wrodzoną mózgu (agenezja ciała modzelowatego), epilepsją i obniżonym napięciem mięśniowym. Kajetan Boczanowski choruje z kolei na postępującą, nieuleczalną dystrofię mięśniową typu Duchennea (zanik mięśni). Podczas festynu, w sobotę, 4 czerwca o godz. 18.00 wystąpił zespół „Ślad”, a od 19.30 do 24.00 zabawę pod gwiazdami poprowadzili DJ KrisS i DJ Mazzy. O godz. 20.00 na miejscowym „Orliku” odbył się nocny turniej piłki siatkowej. W trakcie festynu czynny był bufet. Rada sołecka z Roztoki zapewniła stoisko z kawą, herbatą, ciastem, frytkami i potrawami z grilla.


Patronat nad imprezą objęli: starosta świdnicki, Polski Związek Piłki Nożnej i wójt gminy Dobromierz.


118 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page