top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Fantastyczny start naszych młodzików młodszych w Jarocinie!


Ze znakomitym drugim miejscem z Wielkopolski wróciła młoda drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z rocznika 2010. Podopieczni Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka wzięli udział w trzydniowych zmaganiach w ramach SBG Cup.


Silnie obsadzony turniej organizowany przez Wojciecha Brenka odbył się na obiektach Hotelu Jarota w Jarocinie. - Organizacja turnieju na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie w zawodach wystartowało dziewięć drużyn (trzy wypadły w ostatniej chwili z powodów covidowych), w tym dwie nasze ekipy. Wszystkie zespoły rozegrały 8 spotkań po 27 minut każde, a walka toczyła się systemem każdy z każdym - komentuje trener Mariusz Krupczak.


Ostatecznie pierwsza drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica zajęła drugie miejsce, a nasza "dwójka" finiszowała na ósmej lokacie. - Nasi wicemistrzowie po bardzo wyrównanym meczu ulegli Śląskowi Wrocław i to była to jedyna nasza porażka w całym turnieju. Pokazaliśmy się ze znakomitej strony. Uważam, że chłopcy robią stały postęp i jeśli będą pracować z tak dużym zaangażowaniem, to w przyszłości będziemy mieć z nich dużą pociechę. Cieszymy się że mogliśmy wziąć udział w takim turnieju, bo pozwala on na możliwość konfrontacji z drużynami z całej Polski, a żeby się rozwijać, to właśnie tylko w taki sposób. Z postawy naszego drugiego zespołu jestem również bardzo zadowolony. Drużyna przegrywała swoje mecze nieznacznie, zostawiając na boisku mnóstwo sił i zaangażowania - dodaje trener Mariusz Krupczak.Cały turniej padł łupem Śląska Wrocław, którzy wyprzedził IgnerHome Polonię-Stal I Świdnica i Akademię Piłkarską Macieja Murawskiego z Zielonej Góry. Najlepszym bramkarzem całego turnieju uznany został nasz zawodnik, Bartosz Migas.


IgnerHome Polonia-Stal I Świdnica: Migas, Maliszewski, Paluch, Orzechowski, Nada, Waśniowski, Politański, Kozar, Zawada, Kępa, Głowacki, Ungurian.


IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica: Niedziałkowski, Kasprzak, Walewski, Dudajek, Jaumień, Sobczyński, Rybka, Gawlik-Rokosz, Wójciak, Cisek, Kudela, Chmielewski, Robak, Podgórski, Otoka.


/FOTO: SBG Cup/

238 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page