Efektowna rehabilitacja biało-zielonych!

Była sportowa złość za ostatnią "wtopę" na inaugurację rozgrywek i finalnie efektowny, końcowy triumf, który dał nam pierwsze punkty w sezonie 2023/2024 na boiskach Koleje Dolnośląskie IV ligi. Zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica we wtorek, 15 sierpnia pokonał na własnym stadionie Klub Sportowy Łomnica aż 7:0.

Do wczorajszego meczu obie drużyny przystępowały z zerowym dorobkiem punktowym. Łomniczanie na inaugurację sezonu ulegli na własnym terenie 0:3 Polonii Środa Śląska, natomiast nasi piłkarze rozegrali absurdalne zawody w Księginicach, mierząc się z tamtejszą Iskrą. Trudno oceniać grę zespołu gości, bowiem na naszą porażkę 0:4 wpłynęły przede wszystkim niespotykane na co dzień okoliczności. Biało-zieloni przypomnijmy kończyli tamten pojedynek w dziewiątką, a bezpośrednie czerwone kartki zostały pokazane dwóm naszym bramkarzom. W efekcie świdniczanie kończyli mecz z zawodnikiem z pola między słupkami, w dwuosobowym osłabieniu i niespodziewaną porażką.

We wtorek nie było już mowy o potencjalnych błędach. Liczyło się tylko zwycięstwo i ten plan udało się zrealizować. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego przystąpili do tego meczu mocno zdeterminowani i żądni zwycięstwa. W bramce wystąpił absolutny debiutant w pierwszym zespole, najmłodszy na placu gry Piotr Widła (rocznik 2006), który stanął na wysokości zadania, zachował czyste konto i popisał się paroma świetnymi interwencjami, między innymi odbijając instynktownie piłkę po strzale z około 10 metrów.

Strzelanie rozpoczęli szybko, bo już w 4. minucie gry. Ręką we własnym polu karnym zagrał jeden z defensorów rywali, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Wojciech Sowa i zrobiło się 1:0. Miejscowi cały czas mieli przewagę, nie wypuszczali przeciwników z własnej połowy i walczyli o kolejne trafienia. Rezultat podwyższyliśmy w 21. minucie. Michał Orzechowski dograł do Damiana Chajewskiego , który zabawił się w polu karnym z obrońcami i asystował przy trafieniu tego pierwszego. Kilka minut później swoją szansę mieli przyjezdni. Piotr Widła znakomicie odbił jednak piłkę końcami palców po strzale z rzutu wolnego z 20 metrów. 33. minuta to trzeci gol dla świdniczan i autorskie trafienie nowego zawodnika IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Pozyskany z Górnika Wałbrzych Adam Niedźwiedzki w okolicach narożnika pola karnego zwiódł dwóch obrońców i strzałem po długim słupku nie dał szans bramkarzowi. 120 sekund później było już 4:0, kiedy to w pole karne wpadł Michał Orzechowski i zmusił golkipera do kapitulacji. W samej końcówce ponownie na wysokości zadania stanął Piotr Widła, broniąc uderzenie Damiana Kucharczyka z około 10 metrów. Chwilę później wynik mógł podwyższyć Damian Chajewski, lecz przegrał starcie z Kacprem Biernatem.

Po zmianie stron trener Grzegorz Borowy zarządził szereg zmian, ale obraz gry się nie zmieniał. Cały czas inicjatywa była po stronie gospodarzy, którzy dążyli do zaliczenia kolejnych trafień. Warto odnotować fakt, że w drugiej połowie graliśmy trzema juniorami i trzema młodzieżowcami w składzie, którego średnia wieku wynosiła niewiele ponad 22 lata! Mimo sporej przewagi na kolejnego gola kibice musieli poczekać do 69. minuty. Faulowany w polu karnym był Alex Przewoźny, a po raz drugi jedenastkę pewnie wykorzystał Wojciech Sowa. Miejscowi poszli za ciosem i chwilę później zanotowali kolejne dwa gole. Najpierw precyzyjnym strzałem z wnętrza pola karnego popisał się Dominik Jagielski (pierwsze trafienie w nowych barwach), a następnie hat-tricka skompletował Wojciech Sowa. Nasz obrońca ustalił wynik meczu, zamykając głową dośrodkowanie z rzutu rożnego Andrieja Kozachenko.

Drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica zanotowała pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024, pokonując na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ekipę KS-u Łomnica aż 7:0. W kolejnej serii spotkań zagramy na wyjeździe z jednym z głównych pretendentów do awansu - Baryczą Sułów (sobota, 19.08, godz. 15.00).

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - KS Łomnica 7:0 (4:0)

Świdnica: Widła, Orzech, Łaski (46' Ratajczak), Sowa, Przewoźny, Kozachenko, Filipczak (70' Witsanko), Paszkowski (46' Korba), Niedźwiedzki (46' Jagielski), Orzechowski (46' Michta), Chajewski (60' Migas).

Łomnica: Biernat, Gorczyca, Kucharczyk (80' Zaleszczyk), Habasiński (70' Kapusta), Jałgiejczuk (50' Kowalski), Makuchowski (19' Grygiel), Wrzal, Salamon (46' Szaciłło-Kulikowski), Turczyk, Okowiński (74' Juszczyk), Cieślik.

Komplet wyników 2. kolejki:

Prochowiczanka Prochowice - Piast Nowa Ruda 0:2 Łużyce Lubań - Lechia Dzierżoniów 1:0 Słowianin Wolibórz - Piast Żmigród 6:0 Chrobry II Głogów - BKS Bobrzanie Bolesławiec 2:1 Polonia Środa Śląska - Barycz Sułów 1:2 IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - KS Łomnica 7:0 Moto Jelcz Oława - Iskra Księginice 3:1 Zenit Międzybórz - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 6:1 Górnik Złotoryja - Miedź II Legnica 0:4