Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Trampkarze liderami obu tabel!

Świetnie prezentują się w ostatnich tygodniach trampkarze Polonii-Stali Świdnica trenera Piotra Krygiera. Biało-zieloni w sobotę pewnie rozprawili się z AKS-em Strzegom, a w poniedziałek ograli po trudnym spotkaniu Akademię Piłkarską Brzeg Dolny.

Biało-zieloni w swoim pierwszym pojedynku pokonali na wyjeździe w meczu ligi okręgowej trampkarzy AKS Strzegom aż 14:3. Hat-trickiem popisali się Patryk Taratuta i Igor Malinowski, dublet ustrzelił Hubert Lipiński, a po jednym golu dołożyli: Aleksander Jarosz, Karol Wiatrowski, Dawid Matyszczyk, Mateusz Choromański, Alan Sauter i Krystian Cybruch. Świdniczanie z dorobkiem 6 wygranych i 1 porażki plasują się na pozycji lidera klasy okręgowej trampkarzy.

AKS Strzegom - Polonia-Stal Świdnica 3:14 (0:7)

Polonia-Stal: Janas, Bereś, Choromański, Cybruch, Holband, Jarosz, Kula, Lipiński, Malinowski, Sauter, Sztabiński, Taratuta, Matyszczyk, Wiatrowski, Zawiła.

Znacznie bardziej wyrównany przebieg miał pojedynek w ramach ligi dolnośląskiej trampkarzy, w którym przyszło nam się zmierzyć na wyjeździe z Klubem Piłkarskim Brzeg Dolny. Rozpoczęło się po myśli gości. W 9. minucie z czerwoną kartką (akcja ratunkowa) boisko musiał opuścić zawodnik rywali - Jakub Sworniowski, a 2 minuty później na prowadzenie wyprowadził naszą drużynę Hubert Lipiński. Tuż po zmianie stron siły na boisku się wyrównały. Jakub Holband również musiał ratować się faulem taktycznym i zobaczył czerwony kartonik. Gospodarze uwierzyli, że są w stanie coś w tym meczu jeszcze zdziałać i w 52. minucie mieliśmy remis 1:1 (Antoni Paszek). 5 minut później po raz drugi d sieci trafił Hubert Lipiński, ustalając wynik na 2:1 dla Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Piotra Krygiera utrzymują pozycję lidera tabeli ligi dolnośląskiej, mając w swoim dorobku 5 wygranych i 1 remis.

AP Brzeg Dolny - Polonia-Stal Świdnica 1:2 (0:1)

Polonia-Stal: Wiecheć, Holband, Paliński, Nowak, Zawiła, Pawlik, Taratuta, Korab, Kindel, Dudzic, Lipiński, Widła, Jarosz, Malinowski, Safian, Stańczak, Zaczyński.