Derbowe starcie dla juniorów Polonii-Stali!

Pewnym zwycięstwem biało-zielonych choć tylko różnicą dwóch goli zakończył się mecz ligi dolnośląskiej juniorów pomiędzy Lechią Dzierżoniów a Polonią-Stal Świdnica. Bardzo dobrze dysponowani świdniczanie ograli na wyjeździe rywala zza miedzy 4:2!

Podopieczni trenera Sebastiana Błaszczyka mieli swoje argumenty żeby wygrać to spotkanie wyżej, ale brakowało najczęściej wykończenia. Do przerwy było 1:0, a bramkarza rywali pokonał Michał Madziała. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Ksawery Istelski. Na kwadrans przed końcem gospodarze złapali kontakt po nieco kontrowersyjnym rzucie karnym i trafieniu Jakuba Kozłowskiego. W ostatnich kilkunastu minutach padły jeszcze trzy gole. Najpierw biało-zieloni wrócili na dwubramkowe prowadzenie po kolejnej próbie Istelskiego, na 2:3 strzelił Dominik Jagielski, lecz ostatnie słowo należało do juniorów starszych Polonii-Stali Świdnica. W doliczonym czasie gry końcowy rezultat ustalił Jan Koczut, a pojedynek zakończył się naszym zwycięstwem w wymiarze 4:2! Nasi piłkarze po 25. kolejkach plasują się na jedenastej lokacie w tabeli. Starty do wyprzedzających nas zespołów są coraz mniejsze. W najbliższą środę, 26 maja biało-zieloni zagrają o 16.00 na własnym obiekcie z dziesiątym w stawce Piastem Żmigród. Obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie punkt.

Lechia Dzierżoniów - Polonia-Stal Świdnica 2:4 (0:1)

Polonia-Stal: Doliński, Dżugaj, Żukowski, Tragarz, Lepak-Przybyłowicz (90' Zalewski), Czarny, Sieradzki, Madziała (90' Koczut), Istelski, Hruszowiec (82' Hawryluk), Reczyński (46' Krakowski).