top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Cykl - Trenerzy: Grzegorz Borowy


No i drodzy kibice kończymy oficjalnie nasz nowy cykl pod hasłem "Poznaj biało-zielonych trenerów" a już dziś około 20.00 zapraszamy na start kolejnego, w którym pod lupę weźmiemy transfery. Już na dzień dobry czeka duża niespodzianka! Zanim do tego dojdzie kończymy przedstawiać sztab szkoleniowy Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica, prezentując trenera pierwszej drużyny - Grzegorza Borowego!


Postać doskonale znana w środowisku piłkarskim. To wychowanek Karoliny Jaworzyna Śląska, a następnie piłkarz Polonii-Stali Świdnica, Lechii Dzierżoniów i znów biało-zielonej ekipy! W sumie na boiskach III ligi spędził 12 sezonów, był kapitanem drużyn ze Świdnicy i Dzierżoniowa, ale to nie wszystko… Grzegorz Borowy jako kapitan kadry Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej sięgnął w 2019 roku po mistrzostwo Europy UEFA Regions Cup, czyli mistrzostw Starego Kontynentu piłkarzy amatorów. Z dolnośląską kadrą sięgnął także po mistrzostwo Polski w roku 2014 i 2018! Co do samej trenerki, to Grzegorz Borowy jest posiadaczem licencji UEFA B i jest na ostatniej prostej jeśli chodzi o finalizację kursu UEFA A.


Pierwsze trenerskie szlify zbierał już w roku 2013, kiedy to prowadził drużynę juniorów starszych Karoliny Jaworzyna Śląska, później był czas na grupę naborową Polonii-Stali Świdnica. Od 2014 roku był asystentem w pierwszych drużynach Polonii-Stali Świdnica i Lechii Dzierżoniów, współpracując z Jarosławem Lato, Marcinem Morawskim, Marcinem Dymkowskim, Piotrem Bolkowskim, Zbigniewem Soczewskim, Łukaszem Kabaszynem, Pawłem Sibikiem, Rafałem Markowskim, czy Jarosławem Pedrycem. Kilkukrotnie prowadził swoje drużyny w trakcie zmian na stanowiskach szkoleniowców. Znów jako pierwszy trener rozpoczął pracę z początkiem sezonu 2020/2021, obejmując drużynę juniorów młodszych Polonii-Stali Świdnica. Ze swoimi podopiecznymi wywalczył awans do II ligi wojewódzkiej, a następnie w bardzo dobrym stylu stanął na podium rozgrywek!


W końcówce sezonu łączył pracę szkoleniową w juniorach młodszych z prowadzeniem biało-zielonych seniorów, kiedy to na tym stanowisku zastąpił Jarosława Pedryca. W tym czasie zanotował dobry wynik – osiągając za swoją ekipą 2 wygrane, 2 remisy i 2 porażki. Oficjalnie został szkoleniowcem pierwszej drużyny Polonii-Stali Świdnica i przygotowuje drużynę na start sezonu 2021/2022!

74 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page