top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Cykl - Trenerzy: Łukasz Zygadło


Przechodzimy już do kategorii seniorów i powoli kończymy nasz cykl pod hasłem "Poznaj biało-zielonych trenerów"! Drodzy kibice przedstawiamy drugiego trenera naszej ekipy seniorów - Lukasz Zygadło, który na naszej ławce trenerskiej pojawił się już w końcówce poprzedniego sezonu 2020/2021.


Lukasz Zygadło na naszej ławce trenerskiej pojawił się już w końcówce poprzedniego sezonu 2020/2021. Drużyna w tym czasie zanotowała korzystny bilans – wygrywając z rezerwami Górnika Zabrze i Foto-Higieną Gać, remisując z Pniówkiem Pawłowice Śląskie i ulegając nieznacznie LKS-owi Goczałkowice-Zdrój. Łukasz Zygadło jest w trakcie kursu na licencję GRASS C i czeka na egzamin, jest to także absolwent Politechniki Wrocławskiej o specjalizacji zarządzenie przedsiębiorstwem. W latach 2011-2016 był wiceprezesem GKS-u Kobierzyce, który w tym czasie awansował do III ligi. W 2016 roku dołączył do grupy osób zarządzających Klubem Biznesu Miedzi Legnica i zbierał kolejne doświadczenia jako działacz piłkarski, podpatrując m.in. pracę trenerów: Ryszarda Tarasiewicza, Waldemara Tęsiorowskiego, Dominika Nowaka, czy Janusza Kudyby. Przy udziale całego teamu – Miedź awansowała do ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Później był także czas na współpracę z WKS-em Śląsk Wrocław, gdzie był odpowiedzialny za marketing i sponsoring. To właśnie przy udziale trenera Zygadło spółka kolejowa Cargounit została na 2 lata sponsorem klubu i akademii z Wrocławia.


W 2020 roku Łukasz Zygadło rozpoczął współpracę z WKS-em Wierzbice, pomagając przy koordynacji prac w klubie i osiągając ostatecznie historyczny cel jakim jest awans drużyny seniorów do IV ligi. Oprócz tego trener od 2016 roku aż do dziś pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Licencyjnej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, a od 2018 roku jest członkiem Komisji Licencyjnej do spraw III ligi grupy III Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Opolskiego Związku Piłki Nożnej oraz obecnie wiceprzewodniczącym Komisji Licencyjnej Lubuskiego Związku Piłki Nożnej przy PZPN ds. III ligi grupa III na sezon 2021/2022! Od czerwca 2021 roku pełni również funkcję członka i delegata Komisji ds. Bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W niedalekiej przeszłości współpracował także z naszą kadrą UEFA Regions Cup, świętując z Dolnoślązakami mistrzostwo Europy w 2019 roku i wicemistrzostwo Polski w 2020 roku. Trafił do świata piłki nożnej, bo od dziecka pasjonuje się tą dyscypliną – grał we wszystkich grupach młodzieżowych GKS-u Kobierzyce oraz w seniorach w ówczesnej klasie okręgowej. Zaliczył również trzy występy w kadrze Wrocławia w kategorii junior starszy, a teraz z dużym zainteresowaniem śledzi ligę angielską, kibicując Manchesterowi United i Norwich City FC.

194 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page