Biało-zieloni z kompletem, Tragarz MVP!

Po remisie na inaugurację sezonu, seniorzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica celowali tylko i wyłącznie w pełną pulę punktów podczas wyjazdowego starcia z Sokołem Marcinkowice. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego ostatecznie cel zrealizowali, notując pierwszą wygraną w sezonie 2021/2022. Na pochwałę zasługuje cały zespół, ale klasą samą dla siebie był dziś Szymon Tragarz, strzelec dwóch goli i autor dwóch asyst!

Od samego początku goście chcieli zaznaczyć swoją wyższość i błyskawicznie dopięli swego. Już w 8. minucie Robert Myrta obsłużył podaniem Szymona Tragarza, a ten wpakował piłkę do sieci. Pierwszy kwadrans był decydowanie pod dyktando świdniczan, którzy mieli kolejne okazje do zdobycia gola. Tak się jednak nie stało, a na domiar złego w 16. minucie mieliśmy remis. Po rzucie rożnym dla rywali i przegranym pojedynku główkowym, Sokół doprowadził do wyniku 1:1. Kilka minut później znów znaleźliśmy drogę do siatki, a konkretnie uczynił to Edil de Souza Barros. Niestety Brazylijczyk znajdował się na spalonym i to trafienie nie zostało uznane. W 35. minucie wszystko poszło już zgodnie z planem. Na lewej stronie boiska obrońcy urwał się Szymon Tragarz, zagrał w pole karne do Roberta Myrty, a ten strzałem piętką wyprowadził gości na prowadzenie.

Po zmianie stron przez kilka minut nie potrafiliśmy złapać właściwego rytmu, ale w końcu się pozbieraliśmy, a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 58. minucie Wojciech Szuba uderzał niedokładnie, a chwilę później Jakub Filipczak przegrał starcie z bramkarzem Sokoła. W 63. minucie oko w oko z golkiperem znalazł się Szymon Tragarz. Strzał naszego skrzydłowego odbił bramkarz, ale wskutek dobitki był już bezradny. Pięć minut później trafiliśmy po raz czwarty. Pojedynek główkowy w środkowej strefie boiska wygrał Patryk Salamon, efektowną asystą popisał się Szymon Tragarz, a sytuację sam na sam z bramkarzem Sokoła pewnie wykorzystał Jakub Filipczak. W ostatnich 20 minutach był czas na oficjalne debiuty, a po raz pierwszy w pierwszej drużynie w biało-zielonych barwach wystąpili Dawid Kusio i Konrad Polak. Na murawie pojawili się też inni młodzi gracze – Tomasz Trzyna (2002), Mateusz Kozdrowski (2003) i Michał Staroń (2004). Groźniejszy moment spotkania to uraz Patryka Salamona, którego zastąpił Jakub Białas. Wygląda jednak na to, że ze zdrowiem naszego stopera wszystko jest w porządku. W końcówce zrobiło się nieco nerwowo – piłka dwukrotnie trafiła w naszą poprzeczkę, a gospodarze zdołali ustalić końcowy rezultat na 4:2 dla IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Świdniczanie odnieśli jednak jak najbardziej zasłużone zwycięstwo, wywożąc pełną pulę punktów z trudnego terenu.

Sokół Marcinkowice – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 2:4 (1:2)

Skład: Kot, Paszkowski, Salamon (74′ Białas), Barros, Kasprzak, Białasik (72′ Kusio), Szuba, Filipczak (72′ Polak), Tragarz (88′ Staroń), Kotfas (70′ Trzyna), Myrta (72′ Kozdrowski).