4 punkty młodzików

To był niezły weekend dla młodzików Polonii-Stali Świdnica, choć do pełni szczęścia brakło gola więcej w starciu naszej ekipy z ligi dolnośląskiej...

Lider tabeli rozgrywał swój mecz na wyjeździe z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. Podopieczni trenera Mariusza Krupczaka dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale w obu przypadkach rywalom udało się doprowadzić do remisu. Na prowadzenie wyszliśmy już w 5. minucie za sprawą Piotra Waśniowskiego, ale kilka minut później było już 1:1. Pechową interwencją popisał się niestety Patryk Szeremeta, pakując futbolówkę do własnej sieci. W 25. minucie znów byliśmy z przodu po skutecznej akcji Natana Dudka, ale chwilę później rezultat ustalił Patryk Świderski. W drugiej połowie mimo naszych usilnych starań nie udało nam się zanotować zwycięskiego trafienia. Obecnie nasza drużyna ma w swoim dorobku pięć wygranych i po jednym remisie oraz porażce. Biało-zieloni mają trzy punkty przewagi nad drugą w stawce drużyną Olympic'u Wrocław.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Polonia-Stal Świdnica 2:2 (2:2)

Polonia-Stal: Migas, Sikora, Politański, Duda, Dudek, Kaźmierczak, Kołodziejczyk, Redlica, Pierzchała, Urbańczyk, Waśniowski, Kuśnierz, Łabędź, Marczak, Szeremeta.

Z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych, ale w lidze okręgowej zagrała też nasza młodsza drużyna młodzików. Zespół trenera Jakuba Rosiaka bez większych problemów pokonał na wyjeździe rywali 5:1. Hat-trickiem popisał się w tym spotkaniu Krystian Monica, a z jednym golem rywalizację zakończyli Mikołaj Studnicki i Bartosz Krystyniak. Honorowe trafienie dla miejscowych zaliczył Arkadiusz Pałczyński. Po 10. kolejce biało-zieloni plasują się tuż za podium - na czwartej pozycji w tabeli.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Polonia-Stal Świdnica 1:5 (1:4)

Polonia-Stal: Niedziałkowski, Oleś, Hajduga, Orzechowski, Studnicki, Kozar, Waśniowski, Ślipek, Wacht, Zienkiewicz, Krystyniak, Politański, Piechurski, Kuśnierz, Monica, Mrzygłód.