top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Zwycięska próba generalna biało-zielonych!


Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica zapisali na swoim koncie wygraną w ostatnim sparingu przed startem sezonu 2023/2024 na boiskach Koleje Dolnośląskie IV ligi. Dziś podopieczni trenera Grzegorza Borowego pokonali na wyjeździe ligowego rywala - Prochowiczankę Prochowice.


Od początku inicjatywę starali się mieć świdniczanie. Nasi zawodnicy dobrze pressowali, utrudniając rozgrywanie piłki gospodarzom. To przynosiło efekt, rywale mieli problem z wymianą 2-3 podań i seryjnie tracili futbolówkę. W 17. minucie (grano systemem 2 x 55 minut!) przed szansą stanął Adam Wojciechowski, ale finalnie przegrał starcie z prochowickim bramkarzem, nota bene byłym zawodnikiem biało-zielonych - Damianem Wójcikiem. Kilkadziesiąt sekund później Wojciech Sowa uderzeniem głową po stałym fragmencie gry wyprowadził nas na prowadzenie. Chwilę później zanotowane zostały dwa kolejne trafienia. Najpierw odpowiedzieli przeciwnicy, a my odpowiedzieliśmy golem Adama Wojciechowskiego. W pierwszej połowie zapisaliśmy na swoim koncie jeszcze jednego gola. Znakomitym uderzeniem z woleja popisał się Damian Chajewski, trafiając na 3:1.


Po zmianie stron na murawie zaprezentowała się praktycznie całkowicie inna jedenastka IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Nie zmieniło to obrazu gry. Cały czas aktywniejsi starali się być nasi piłkarze, którzy zdołali zdobyć kolejne gole. Najpierw sytuację jeden na jednego z bramkarzem wykorzystał Michał Orzechowski, a następnie znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Emil Migas. Miejscowi zdołali nieco zmniejszyć straty w ostatniej akcji meczu. Zawodnik Prochowiczanki pokonał strzałem głową Romana Bykhovetsa i spotkanie zakończyło się naszą wygraną w wymiarze 5:2. To był ostatni sparing świdnickiego zespołu. Już w następną niedzielę, 13 sierpnia zagramy na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek - Iskrą Księginice.


Prochowiczanka Prochowice - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 2:5 (1:3)


Skład: Kot, Orzech, Łaski, Sowa, Przewoźny, Frankowski, Witsanko, Paszkowski, Wojciechowski, Chajewski, zawodnik testowany oraz Bykhovets, Kozachenko, Ratajczak, Filipczak, Korba, Michta, Migas, Orzechowski i 2 zawodników testowanych.

129 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page