top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Zrewanżować się Oławie za jesienną porażkę [BĘDZIE LIVE]


Już w najbliższa środę, 29 marca piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rozegrają kolejny bój o punkty na boiskach grupy wschodniej Koleje Dolnośląskie IV ligi. Biało-zieloni zagrają na wyjeździe z groźnym Moto-Jelczem Oława i trzeba udowodnić sobie, że jesteśmy stanie seryjnie wygrywać z zespołami z górnej połówki tabeli.


Obecnie obie drużyny są bardzo blisko siebie w ligowej hierarchii. Moto-Jelcz Oława po sobotniej porażce z Orłem Ząbkowice Śląskie (1:2) spadł na szóstą pozycję w tabeli, mając w swoim dorobku 32 punkty. Tylko trzy "oczka" więcej mają biało-zieloni dowodzeni przez trenera Grzegorza Borowego. Świdniczanie są obecnie czwartą siłą tabeli grupy wschodniej Koleje Dolnośląskie IV ligi. Ostatni pojedynek ze spadkowiczem z III ligi - Foto-Higieną Gać (2:1) pokazał, że wkraczamy na wyższe obroty, jesteśmy w stanie walczyć i musimy pokazać, że seryjnie jesteśmy w stanie punktować i wygrywać z ekipami z czołówki ligi. Dodajemy, że w pierwszym starci lepsi okazali się przeciwnicy, wygrywając w Świdnicy 3:1, strzelając wszystkie gole z rzutów karnych.


Warto odnotować, że Moto-Jelcz Oława prowadzony jest przez trenera Zbigniewa Smółkę, który w sezonie 2007/2008 był trenerem świdnickich seniorów walczących w rozgrywkach IV ligi. Zwycięstwo przy reorganizacji rozgrywek pozwoliło na walkę w barażach o II ligę. Tam lepszy w dwumeczu okazał się inny mistrz IV ligi – Czarni Żagań, nota bene kolejny pracodawca trenera Smółki w sezonach 2008/2009 i 2009/2010.


Najbliższa konfrontacja pomiędzy Moto-Jelczem Oława a IgnerHome Polonią-Stal Świdnica odbędzie się w środę, 29 marca. Początek spotkania o godz. 17.00. Zapraszamy tradycyjnie do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE.


20. kolejka IV ligi - grupa wschodnia:

Orzeł Ząbkowice Śląskie - Słowianin Wolibórz 29 marca, 17:00

Polonia Trzebnica - Barycz Sułów 29 marca, 17:00

Piast Żmigród - Zamek Kamieniec Ząbkowicki 29 marca, 17:00

Galakticos Solna - Lechia Dzierżoniów 29 marca, 18:00

Skałki Stolec - Bielawianka Bielawa 29 marca, 19:00

Moto Jelcz Oława - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 29 marca, 17:00

Foto-Higiena Gać - Piast Nowa Ruda 29 marca, 17:00

Sokół Marcinkowice - Górnik Wałbrzych 29 marca, 17:00

206 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page