top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Znakomite występy młodzików, porażka trampkarzy


Ostatni weekend był bardzo dobry dla drużyn młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni sięgnęli po trzy zwycięstwa w czterech rozegranych spotkaniach, w tym po ten najcenniejszy triumf odniesiony na boiskach I ligi - elitarnych rozgrywek z udziałem ośmiu najlepszych dolnośląskich zespołów.


Nasza pierwsza drużyna wybrała się do stolicy Karkonoszy. W Jeleniej Górze zmierzyliśmy się z miejscowymi... Karkonoszami, które nawiązały przed startem sezonu 2021/2022 współpracę z Chojnikiem. Zwycięstwo podopiecznych Mariusza Krupczaka nie podlegało jednak dyskusji. Biało-zieloni tego dnia byli zespołem lepszym i w pełni zasłużyli na pełną pulę punktów. Zawsze jest jednak co poprawiać i tego zdania nie od dziś jest świdnicki szkoleniowiec. Na przykład skuteczność, bo gdybyśmy nastawili celowniki lepiej, tych trafień w Jeleniej Górze mogłoby być więcej. Finalnie skończyło się rezultatem 3:0 na korzyść IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, a na listę strzelców wpisali się Piotr Waśniowski, Łukasz Zawada i Filip Zwierzyna, dla którego to debiutanckie trafienie w biało-zielonych barwach. Kolejna szansa na punkty już w najbliższą środę, 8 września, kiedy to zagramy na swoim boisku z Miedzią Legnica.


Karkonosze Jelenia Góra - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:3


Skład: Oleś, Sikora, Hajduga, Kozar, Duda, Zwierzyna, Dudek, Politański, Monica, Stelmach, Zawada, Waśniowski, Nada, Orzechowski, Kaźmierczak.W tak zwanym międzyczasie o punkty rywalizowały także dwie pozostałe drużyny prowadzone na co dzień przez trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka. Podczas gdy ten pierwszym z powodzeniem walczył w Jeleniej Górze, drugi rozegrał dwa spotkania w Wałbrzych. W obu starciach młode, biało-zielone drużyny zaprezentowały się z dobrej strony. W ramach rozgrywek III ligi okręgowej świdniczanie pokonali na wyjeździe miejscowego Gwarka 6:0, natomiast w IV lidze ulegli 1:2 Górnikowi Nowe Miasto Wałbrzych. Jak twierdzi trener Szymon Krupczak podczas konfrontacji z Górnikiem, to przyjezdni posiadali inicjatywę, dłużej utrzymywali się przy piłce, stworzyli sobie wiele okazji do zdobycia gola - tym razem zawiodła przede wszystkim skuteczność.


Gwarek Wałbrzych - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:6


Skład: Kasprzak, Niedziałkowski, Podolski, Studnicki, Zienkiewicz, Szukalski, Jedliński, Jeziorny, Krystyniak, Grzybowski, Rybka, Chmielewski, Kudela.


Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 2:1


Skład: Migas, Paluch, Dudajek, Otoka, Walewski, Podgórski, Ungurian, Maliszewski, Kępa, Gawlik-Rokosz, Cisek, Wójciak, Jaumień.Bardzo dobrze w nowy sezon 2021/2022 weszła także drużyna młodzików trenera Michała Korbeckiego. Biało-zieloni na inaugurację rozgrywek V ligi okręgowej młodzików pokonali na swoim terenie zaprzyjaźnionego Cukrownika Pszenno 12:2. Połowę tych trafień zanotowała Milena Grochocińska, która zamieniła w ostatnim tygodniu Żeńską Akademię Piłkarską MKS-u Polonia Świdnica na ekipę IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Trzy gole były dziełem Szymona Knapika, a po jednym dołożyli Dima Holenko, Łukasz Karwała i Jędrzej Korona.


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica - Cukrownik Pszenno 12:2


Skład: Moczydłowski, Staworzyński, Woźnica, Wiśniowski, Knapik, Rebenda, Grochocińska, Struzik, Holenko, Stasieluk, Ungurian, Kunas, Włudyka, Karwała, Sacharczuk, Lipiński, Korona, Mączka.Po ostatnim bramkowym remisie z Olympic'iem Wrocław (1:1), tym razem wysoką porażkę zanotowała drużyna trampkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Mecz ustawiła pierwsza odsłona, w której rywale - piłkarze Parasola Wrocław popisali się niemalże stuprocentową skutecznością i wyszli na prowadzenie 4:0. Druga odsłona to konsekwencja tej pierwszej i mało komfortowego wyniku. Podopieczni trenera Piotra Krygiera nie zdołali się podnieść, przegrywając 0:5.


Parasol Wrocław - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 5:0


Skład: Bereś, Marczak, Manijak, Łabędź, Zawiła, Redlica, Pierzchała, Jarosz, Kaźmierczak, Bednarczyk, Urbańczyk, Sztabiński, Kula, Kołodziejczyk, Kulig, Sahaidak, Ladenberger.

249 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page