top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Znów zaaplikowali rywalom pięć goli więcej


Kolejny, fantastyczny mecz w ramach rozgrywek ligi dolnośląskiej zanotowali juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica. Po środowym triumfie w wymiarze 5:0 nad Śląskiem Wrocław, tym razem biało-zieloni nie dali najmniejszych szans na swoim terenie Parasolowi Wrocław.


Gospodarze napoczęli przeciwników już w pierwszych minutach. Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął Emil Migas, a w krótkim odstępie czasu ten sam zawodnik ostemplował jeszcze poprzeczkę wrocławskiej bramki. W 30. minucie było już 2:0, kiedy to bramkarza wrocławian pewnym strzałem z okolicy pola karnego pokonał Paweł Michta. Jeszcze przed przerwą nas młodzi piłkarze grający w pierwszej części gry z wiatrem podwyższyli na 3:0. Autorem trafienie był Jakub Solarza. Po zmianie stron przyjezdni rozpoczęli od zmniejszania strat. Zrobili to dość szybko, bo już w 48. minucie. Michała Przyborowskiego pokonał Kamil Szewczyk i zrobiło się 3:1 dla miejscowych. Ta sytuacja tylko podrażniła biało-zielonych. W drugiej dwa trafienia dołożył jeszcze Jakub Solarz, po jednym strzelili Kacper Szewczyk i Marek Bujak. W tak zwanym międzyczasie Kamil Szewczyk skompletował dublet, pakując futbolówkę do sieci po raz drugi. Skończyło się jednak wysokim zwycięstwem świdniczan, bo triumfem w wymiarze 7:2. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego z trzema wygranymi i jednym remisem plasują się na podium ligi dolnośląskiej juniorów młodszych, ustępując miejsca tylko drużynom FC Academy Wrocław i Miedzi Legnica.


Polonia-Stal Świdnica – Parasol Wrocław 7:2 (3:0)


Polonia-Stal: Przyborowski (46′ Telicki), Staroń, Ratajczak, Kruczek, Bujak, M. Solarz (75′ Kaźmierczak), Gliwa (55′ Kałwak), Michta (60′ Duma), J. Solarz, Migas (55′ Czochara), Król (60′ Szewczyk).

24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page