Szukaj
  • MKS Polonia-Stal Świdnica

Znów zaaplikowali rywalom pięć goli więcej


Kolejny, fantastyczny mecz w ramach rozgrywek ligi dolnośląskiej zanotowali juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica. Po środowym triumfie w wymiarze 5:0 nad Śląskiem Wrocław, tym razem biało-zieloni nie dali najmniejszych szans na swoim terenie Parasolowi Wrocław.


Gospodarze napoczęli przeciwników już w pierwszych minutach. Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął Emil Migas, a w krótkim odstępie czasu ten sam zawodnik ostemplował jeszcze poprzeczkę wrocławskiej bramki. W 30. minucie było już 2:0, kiedy to bramkarza wrocławian pewnym strzałem z okolicy pola karnego pokonał Paweł Michta. Jeszcze przed przerwą nas młodzi piłkarze grający w pierwszej części gry z wiatrem podwyższyli na 3:0. Autorem trafienie był Jakub Solarza. Po zmianie stron przyjezdni rozpoczęli od zmniejszania strat. Zrobili to dość szybko, bo już w 48. minucie. Michała Przyborowskiego pokonał Kamil Szewczyk i zrobiło się 3:1 dla miejscowych. Ta sytuacja tylko podrażniła biało-zielonych. W drugiej dwa trafienia dołożył jeszcze Jakub Solarz, po jednym strzelili Kacper Szewczyk i Marek Bujak. W tak zwanym międzyczasie Kamil Szewczyk skompletował dublet, pakując futbolówkę do sieci po raz drugi. Skończyło się jednak wysokim zwycięstwem świdniczan, bo triumfem w wymiarze 7:2. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego z trzema wygranymi i jednym remisem plasują się na podium ligi dolnośląskiej juniorów młodszych, ustępując miejsca tylko drużynom FC Academy Wrocław i Miedzi Legnica.


Polonia-Stal Świdnica – Parasol Wrocław 7:2 (3:0)


Polonia-Stal: Przyborowski (46′ Telicki), Staroń, Ratajczak, Kruczek, Bujak, M. Solarz (75′ Kaźmierczak), Gliwa (55′ Kałwak), Michta (60′ Duma), J. Solarz, Migas (55′ Czochara), Król (60′ Szewczyk).

8 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie