top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Znów gramy dla Agatki, tym razem z „Galaktycznymi”


Bardzo wymagający beniaminek rozgrywek – zespół Galakticosu Solna będzie najbliższą przeszkodą piłkarzy IgnerHome Polonia-Stal Świdnica w walce o punkty na boiskach grupy wschodniej Koleje Dolnośląskie IV ligi. Spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 15 kwietnia na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a start zaplanowano na godz. 16.00. Biało-zieloni znów zagrają dla Agatki Salamon, bowiem cały dochód ze sprzedanych na mecz wejściówek przeznaczony zostanie na koszty związane z operacją serca 3-letniej córeczki naszego kapitana!


Obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, a na dodatek legitymują się taką samą liczbą 39 zdobytych punktów. Świdniczanie znajdują się na czwartej, a goście sobotniej potyczki na piątej lokacie – wszystko za sprawą wyniku bezpośredniego starcia z pierwszej części sezonu. Spotkanie kończyło się w ulewie, zawodnicy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica zwyciężyli 2:1 po dwóch trafieniach Wojciecha Sowy, ale trzeba być uczciwym, że mieliśmy trochę szczęścia, byliśmy zabójczo skuteczni, a cuda w bramce wyczyniał momentami Bartłomiej Kot, broniąc między innymi rzut karny. Teraz czas na starcie numer dwa. Obie drużyny są na fali wznoszącej, prezentują się w ostatnich tygodniach dobrze i to zwiastuje olbrzymie emocje oraz zaciętą konfrontację. Galakticos wygrał ostatnie dwa pojedynki, pokonując Bielawiankę Bielawa 2:1 i Orła Ząbkowice Śląskie 3:1. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego też mają na swoim koncie zdobyte dwa skalpy z rzędu – Słowianina Wolibórz w Pucharze Polski (3:0) i Skałki Stolec w lidze (3:0).


Mecz pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Galakticosem Solna odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia. Pierwszy gwizdek arbitra rozlegnie się na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 16.00. Wejściówki w cenie 10 zł – świdnicki klub ponownie grać będzie dla Agatki Salamon, 3-letniej córeczki kapitana drużyny seniorów – Patryka. Dziewczynka walczy o życie, a szansą jest operacja serca w Stanach Zjednoczonych.23. kolejka IV ligi – grupa wschodnia:

Zamek Kamieniec Ząbkowicki – Orzeł Ząbkowice Śląskie 16 kwietnia, 14:00

Barycz Sułów – Piast Żmigród 15 kwietnia, 16:00

Sokół Marcinkowice – Foto-Higiena Gać 15 kwietnia, 16:00

Górnik Wałbrzych – Moto Jelcz Oława 15 kwietnia, 16:00

Polonia Trzebnica – Słowianin Wolibórz 15 kwietnia, 16:00

Piast Nowa Ruda – Skałki Stolec 15 kwietnia, 16:00

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Galakticos Solna 15 kwietnia, 16:00

Bielawianka Bielawa – Lechia Dzierżoniów 15 kwietnia, 16:00

424 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page