top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Zmierzymy się z rywalem z Opolszczyzny


Po przymusowej pauzie spowodowanej fatalnymi warunkami atmosferycznymi i odwołanym sparingu z Prochowiczanką Prochowice, do gry wracają piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni w sobotę, 28 stycznia podejmą na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czołową ekipą opolskiej IV ligi - LZS Starowice Dolne.


Nasi najbliżsi przeciwnicy to od wielu lat czołowa drużyna opolskiej IV ligi, rywalizująca w sezonie 2019/2020 na boiskach III ligi. W bieżącej kampanii rozgrywkowej z dorobkiem 34 punktów (10 wygranych, 4 remisy i 1 porażka) plasują się na drugiej pozycji w tabeli, ustępując miejsca jedynie Ruchowi Zdzieszowice (37). Starowiczanie rozegrali jak dotąd jeden mecz kontrolny, pokonując wysoko, bo 8:2 Czarnych Otmuchów (klasa okręgowa).


Dla podopiecznych trenera Grzegorza Borowego sobotni mecz kontrolny będzie trzecią próbą podczas zimowego okresu przygotowawczego. Serię sparingów rozpoczęliśmy od wyjazdu do Jeleniej Góry. W ostatniej akcji spotkania nie ustrzegliśmy się błędu i straciliśmy gola na 0:1. W środę, 18 stycznia zremisowaliśmy z kolei na wyjeździe 2:2 z Górnikiem Wałbrzych, a na listę strzelców wpisali się Jakub Filipczak i Wojciech Sowa. W ubiegły weekend mieliśmy się zmierzyć z wiceliderem grupy zachodniej IV ligi - Prochowiczanką Prochowice, ale ze względu na fatalne warunki atmosferyczne i mocno zaśnieżone boisko, spotkanie zostało odwołane.

Pojedynek pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a LZS Starowice Dolne odbędzie się w sobotę, 28 stycznia. Początek konfrontacji rozgrywanej na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 12.00.


164 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page