Szukaj
  • MKS Polonia-Stal Świdnica

Z Trzebnicą też na zero z tyłu!


Dziesiąte zwycięstwo w sezonie 2021/2022 powędrowało na konto piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni nie rozegrali dziś najlepszych zawodów w bieżącej kampanii rozgrywkowej, ale to nie przeszkodziło nam w zainkasowaniu pełnej puli punktów!


Pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie ekipy raziły niedokładnością i miały problemy z przeprowadzaniu ofensywnych akcji, które mogłyby zakończyć się golem. Po zmianie stron delikatnie tempo zwiększyli goście, nasze akcje zaczęły się powoli zazębiać i to przyniosło efekt. Pierwsze trafienie zanotowaliśmy w okolicy 60. minuty gry. Sebastian Białasik dograł z lewej strony boiska do Grzegorza Zygadło, który efektownie minął obrońcę i uderzył po krótkim słupku na 1:0. Kwadrans później było już 2:0. Faulowany w szesnastce rywali był Patryk Salamon, sędzia wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem okazał się nasz kapitan, Wojciech Szuba. Gol ustalający wynik meczu padł w 90. minucie, a w głównej roli wystąpili zmiennicy. Mikołaj Kotfas popisał się przytomnym, prostopadłym dograniem do Roberta Myrty, który przytomnie zwiódł bramkarza trzebniczan i trafił na 3:0 dla IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Z pewnością biało-zieloni rozgrywali już lepsze spotkania w tym sezonie, ale nie zmienia to faktu, że odnieśliśmy dziesiąty triumf w bieżących rozgrywkach i pokonaliśmy na wyjeździe różnicą trzech trafień czwartą siłę tabeli. W tabeli grupy wschodniej IV ligi nic się nie zmienia. Świdniczanie wciąż plasują się na drugiej lokacie, tracąc pięć „oczek” do prowadzącej Lechii Dzierżoniów, która dziś również wygrał 3:0 (Orzeł Ząbkowice Śląskie). Na trzeciej lokacie ze stratą dziewięciu punktów do biało-zielonych znajduje się Barycz Sułów. W następnej serii spotkań wracamy na teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W niedzielę, 7 listopada podejmiemy o 13.00 piątego w stawce Piasta Nowa Ruda dowodzonego przez byłego trenera świdnickiej drużyny, Przemysława Malczyka. Goście w ostatnich tygodniach wpadli w spory dołek, przegrywając dwa ostatnie pojedynki i to u siebie – 0:3 z GKS-em Mirków/Długołęka i 1:2 z Bielawianką Bielawa. Nie mamy nic przeciwko, aby ich seria porażek została przedłużona…Polonia Trzebnica – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:3 (0:0)

Skład: Kot, Kozachenko (17′ Kasprzak), Salamon, Barros, Paszkowski, Sowa (75′ Białas), Szuba, Białasik (70′ Kusio), Tragarz (82′ Polak), Zygadło (70′ Kotfas), Pasek (55′ Myrta).

194 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie