Szukaj
  • MKS Polonia-Stal Świdnica

Z piekła do nieba...


W znakomitej dyspozycji utrzymują się wciąż juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica z ;ligi dolnośląskiej. Podopieczni trenera Grzegorza Borowego wyjazdowy mecz z Konfeksem Legnica rozpoczęli kiepsko, ale później na boisku dzielili i rządzili już tylko goście!


Od samego początku było wiadomo, że na boisku przy ulicy Grabskiego w Legnicy łatwo o komplet punktów nie będzie. Miejscowy Konfeks znakomicie spisuje się na własnym boisku i w oficjalnym spotkaniu o punkty nie przegrał od dobrych kilku miesięcy, notując same zwycięstwa i remisy. Każda seria ma jednak swój koniec. Legniczanie dobrze weszli w mecz i w 11. minucie wyszli na prowadzenie po golu Jakuba Krupy. Warto odnotować jednak fakt, że już w pierwszych sekundach spotkania biało-zielonym należał się rzut karny i czerwona kartka dla gracza rywali za faul taktyczny na Macieju Królu. Innego zdania byli jednak sędziowie, którzy tego dnia byli zdecydowanie i w opinii wszystkich najsłabszymi aktorami tego widowiska.


Przyjezdni błyskawicznie wzięli się do roboty i do przerwy było już 3:1 po golach Emila Migasa, Pawła Michty i Mateusza Solarza. Po zmianie stron łatwo nie było, gospodarze ambitnie walczyli o odrobienia strat, a żadna z ekip nie odstawiała nóg. Do końca pojedynku obraz gry się nie zmienił, a strzelali już tylko świdniczanie. Uczynili to konkretnie Maciej Król i Marek Bujak, który ustalił końcowy rezultat na 5:1. Na pochwałę zasługuje cały zespół, począwszy od golkipera - Michała Przyborowskiego, a kończąc na wszystkich zawodnikach z pola, którzy dołożyli swoją cegiełkę do końcowego triumfu. Po tej wygranej piłkarze Polonii-Stali Świdnica umocnili się na trzeciej lokacie w tabeli ligi dolnośląskiej juniorów młodszych. Przed nami tylko Miedź Legnica i FC Academy Wrocław z którym zmierzymy się na wyjeździe już w najbliższą sobotę, 29 maja.


Konfeks Legnica - Polonia-Stal Świdnica 1:5 (1:3)


Polonia-Stal: Przyborowski, Staroń, Kruczek, Ratajczak (46' Gliwa), Czochara, Kałwak (65' Bogacki), M. Solarz, Migas (73' Kaźmierczak), J. Solarz (65' Bujak), Michta (58' Duma), Król (73' Szewczyk).

203 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie