top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Z Górnikiem tym razem na remis


Piłkarze pierwszej drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w środę, 18 stycznia rozegrali drugą grę kontrolną podczas zimowych przygotowań do startu rundy rewanżowej na boiskach grupy wschodniej IV ligi dolnośląskiej. Biało-zieloni mierzyli się na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych.


W drugiej połowie 2022 roku często mierzyliśmy się z biało-niebieskimi, bo aż trzykrotnie. Latem podczas sparingu wygraliśmy 4:2, w meczu ligowym okazaliśmy się lepsi, triumfując 2:1, a na koniec pomyślnie przebrnęliśmy przez ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Pojedynek był zacięty – po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry zarządzono serię rzutów karnych. Świdniczanie zanotowali triumf dopiero w dwunastej serii jedenastek.


Teraz przyszedł czas na kolejny bój pomiędzy obiema drużynami, ale pierwszy rozgrywany w roku kalendarzowym 2023. Spotkanie od prowadzenia rozpoczęli gospodarze, ale nasi piłkarze zdołali wyrównać. Kornel Busch dograł piłkę do Jakuba Filipczaka, który z kolei skierował ją do sieci. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do 80. minuty. Tym razem z przodu znaleźli się nasi zawodnicy. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Sowa, wykorzystując dobre dogranie od Emila Migasa.


- Kolejna jednostka treningowa zaliczona, a wyniki w sparingach są dla mnie sprawą drugorzędną. Widać, że zawodnicy mieli już swoje w nogach i wkradała się duża niedokładność w naszej grze. Na tą chwilę mamy kilka problemów kadrowych, ale z dnia na dzień będzie wyglądało to coraz lepiej. W środę pojawił się w naszych szeregach nowy zawodnik, który pokazał się w tym meczu z dobrej strony. Myśląc o większej ilości gier kontrolnych, miałem na uwadze również naszych młodszych zawodników. Trzeba powiedzieć, że szybko łapią tą seniorską piłkę. Czwartek jest dniem wolnym, a od piątku pracujemy dalej - wyznał po meczu trener IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, Grzegorz Borowy.


W sobotę, 21 stycznia rozegramy kolejną grę kontrolną. O godz. 12.00 na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się pojedynek z przedstawicielem grupy zachodniej IV ligi - Prochowiczanką Prochowice.


Górnik Wałbrzych - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 2:2 (1:1)


Skład: Kot, Przyborowski, Kruczek, Kotyla, Sowa, Filipczak, Białasik, Trzepacz, Traczyk, Kozachenko, Ratajczak, Moskwa, Migas, Busch, Michta, Kasprzak, zawodnik testowany.

403 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page