top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Wzmacniamy siłę rażenia z przodu!

Zaktualizowano: 11 lut 2021


Kolejnym zawodnikiem, który dołączy wiosną do III-ligowej ekipy MKS-u Polonia-Stal Świdnica jest Kornel Ciupka. 21-letni napastnik pozyskany został z obozu lidera II ligi – Górnika Polkowice.


Ciupka rozpoczynał swoją przygodę w Polkowicach, a następnie przeszedł kilka szczebli piłki młodzieżowej w Zagłębiu Lubin. Od sezonu 2017/2018 ponownie stał się zawodnikiem klubu z Polkowic. Mimo młodego wieku (19 lat) w sezonie 2018/2019 zapisał na swoim koncie 22 mecze na szczeblu makroregionalnej III ligi, strzelając 7 goli i wywalczając ze swoją drużyną awans do II ligi. Później przyszedł czas na rywalizację na szczeblu centralnym. Kornel wystąpił w 8 spotkaniach II ligi w mocno zwariowanym sezonie ze względu na pandemię koronawirusa, zaliczając trafienie przeciwko Gryfowi Wejherowo. W rundzie jesiennej aktualnego sezonu 2020/2021 udowodnił, że potrafi strzelać będąc na wypożyczeniu w czwartoligowym Apisie Jędrzychowice. Ciupka w rundzie jesiennej zapisał na swoim koncie trzynaście trafień.


Młody zawodnik od samego początku okresu przygotowawczego był do dyspozycji trenera pierwszej drużyny MKS-u Polonia-Stal Świdnica, Jarosława Pedryca. Od samego początku p[okazał się z dobrej strony, a szczególnie udany był dla niego mecz kontrolny przeciwko ligowemu rywalowi biało-zielonych – Stali Brzeg. Ciupka strzelił jednego gola i zaliczył asystę przy trafieniu Doriana Krakowskiego. Teraz oficjalnie został już piłkarzem świdnickiego trzecioligowca. Kornela witamy oczywiście w drużynie i czekamy na same dobre występy okraszone licznymi golami i asystami.

312 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page