top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Wzmacniamy biało-zieloną drugą linię!


Klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica przedstawia piątego zawodnika, który w sezonie 2022/2023 reprezentować będzie nasze barwy w drużynie seniorów. To drugi już gracz, który trafia do nas w tym okienku transferowym z trzecioligowej Ślęzy Wrocław, a przez trenera Grzegorza Borowego szykowany jest na bok pomocy.


Po Kornelu Traczyku (Ślęza Wrocław), Oskarze Trzepaczu (Piast Żmigród), Kamilu Moskwie (MKP Wołów) i Michale Orzechowskim (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), tym razem mamy przyjemność przedstawić Piotra Kotylę. 22-letni pomocnik trafia do Świdnicy z czołowej ekipy makroregionalnej III ligi - Ślęzy Wrocław. Nasz nowy zawodnik jest wychowankiem Polonii Trzebnica, z której trafił do młodzieżowych drużyn Śląska Wrocław, gdzie występował w rozgrywkach wojewódzkich i makroregionalnych.


Kolejne półtora sezonu (2017/2018 i runda jesienna 2018/2019) Piotr Kotyla spędził w Trzebnicy, by wiosną 2019 roku zameldować się w trzecioligowej Ślęzie Wrocław. Jako 19-latek rozegrał w rundzie rewanżowej na boiskach makroregionalnej III ligi 12 spotkań, strzelając gola przeciwko Stilonowi Gorzów Wielkopolski. Kolejne półtora roku to dalsza gra w ekipie wrocławskiej, gdzie licznik występów na boiskach III ligi wyniósł łącznie 51 meczów. W rundzie rewanżowej sezonu 2021/2022 Piotr Kotyla znów reprezentował barwy Polonii Trzebnica (IV liga), przebywając tam na zasadzie wypożyczenia.


Teraz przychodzi czas na zmianę otoczenia. 22-letni pomocnik Piotr Kotyla na zasadzie transferu definitywnego przenosi się ze Ślęzy Wrocław do IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Witamy nowego zawodnika na pokładzie, życząc mu dużo zdrowia i samych udanych występów w biało-zielonych barwach.

276 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page