top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Wyszarpane zwycięstwo w Legnicy!


Świetne zawody rozegrali zawodnicy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej juniorów starszych. Biało-zieloni dowodzeni przez trenera Jakuba Rosiaka dokonali niemałej remontady, oddrobili straty i zadali decydujący cios podczas wyjazdowego starcia z Miedzią Legnica!


- Cieszę się, że udało nam się wyjść z tak dużej opresji. Przegrywając 0:2 potrafiliśmy się podnieść, grać dobrą piłkę, odbierać ją wysoko i stwarzać sytuacje podbramkowe. Udało nam się doprowadzić do wyrównania, aby po chwili stracić gola na 2:3. Nie podcięło nam to jednak skrzydeł i z jeszcze większą ochotą dążyliśmy do remisu, a ostatecznie do zwycięstwa, które pokazało jaki drzemie w nas potencjał. Nadal musimy pracować nad grą w obronie, bowiem tracimy za dużo bramek. Świetną zmianę w tym spotkaniu dał Oskar Czyż, który po wejściu na boisko w 50. minucie strzelił dwa gole i wywalczył rzut karny - komentuje Jakub Rosiak, trener juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.


Faktycznie przez niemal całe spotkanie w lepszych nastrojach znajdowali się rywale. Do przerwy było 1:0 po trafieniu z 12. minuty autorstwa Kamila Muellera. Po zmianie stron miejscowi dołożyli drugiego gola, a na listę strzelców wpisał się tym razem Aron Kusiak. Odpowiedzi biało-zielonych przyszły niebawem. W 55. minucie trafił Paweł Michta, a w 59. minucie Oskar Czyż i błyskawicznie zrobiło się 2:2. Gdy wydawało się, że kolejne trafienie mogą zanotować nasi piłkarze, błąd doprowadził do straty gola już w 63. minucie (Kamil Mueller). Ostatnie słowo, a nawet dwa należały jednak do biało-zielonych. Już w 67. minucie wyrównał Paweł Michta, a kwadrans później rezultat spotkania na 4:3 dla świdniczan ustalił Oskar Czyż.


Miedź Legnica - IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 3:4 (1:0)


Skład: Przyborowski, Markowski, Kaźmierczak, Tragarz (67' Jajko), Dubojski, Czochara, Dyś (86' Kawiński), Metelica (25' Król), Michta (90' Reczyński), Sałata (50' Czyż), Okarmus (75' Kasprzycki)

339 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentar


bottom of page