top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMKS Polonia-Stal Świdnica

Wygrywamy z Górnikiem. Pierwszy sparing na plus


Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica od zwycięstwa z ligowym rywalem rozpoczęli serię sparingów przed startem sezonu 2022/2023. Biało-zieloni po wymagającym tygodniu codziennych treningów wygrali pewnie z Górnikiem Wałbrzych, ale nie ustrzegli się jednak błędów. Warto odnotować, że to trzecie z rzędu zwycięstwo świdniczan z Górnikiem w ostatnich dwóch latach (dwa w rozgrywkach Pucharu Polski i dzisiejszy sparing).


Zagraliśmy pierwszy mecz kontrolny w tym okresie przygotowawczym po pięciu jednostkach treningowych. Pracowaliśmy codziennie i było widać, że zawodnicy mają swoje w nogach. Najważniejsze, że obeszło się bez jakichkolwiek kontuzji. W zespole zostały 2-3 miejsca, o które walczy spora liczba zawodników. Dziś się im przyglądaliśmy, a następny tydzień, w którym rozegramy dwa sparingi (Bielawianka Bielawa u siebie i Chrobry II Głogów na wyjeździe), zadecyduje czy będą oni z nami na przyszły sezon – komentuje trener IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, Grzegorz Borowy.


Spotkanie rozegrane zostało systemem 3 x 35 minut. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się gospodarze, a konkretnie Wojciech Sowa. Następnie dwa trafienia dla świdniczan dołożył jeden z zawodników testowanych. Trener Grzegorz Borowy mocno rotował składem, w późniejszym fragmencie meczu nie ustrzegliśmy się również dość prostych błędów. Damian Uszczyk najpierw trafił na 3:1, później rezultat na 4:1 podwyższył kolejny z testowanych zawodników w szeregach miejscowych, a rezultat na 4:2 ustalił ostatecznie Damian Uszczyk. Obie ekipy dość szybko spotkają się na murawie ponownie. Za cztery tygodnie świdniczanie podejmą kolejny raz Górnika na własnym stadionie, ale już w ramach rozgrywek o punkty.


IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 4:2


Skład: Kot, Telicki, Kozachenko, Kasprzak, Salamon, Paszkowski, Ilski, Czochara, Dyś, Białasik, Sowa oraz 9 zawodników testowanych.

504 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page